Semenaření



host - 85.176 (?)
28.1.2017 11:23
Zdravím, loni v Lidlu jsem pořídil okurky vorgebirgstrauben, měli je společně s výsevními pásky kopru, co jsem dohledávat tenkrát na netu tak tato odrůda by měla být nehybridni, výší výnos a velmi odolná vůči chladu. Mé loňské pěstování této odrůdy me mile překvapilo i když jsem velice bojoval s plísní, pěstoval jsem na vysoko (tedy snažil jsem se o to alespoň ze zacatku) roste velice bujně, plodila také velice slušně a s nahořklou chuti jsem se snad ani nesetkal. Z přezrálích plodů jsem odebral semena, tak uvidím letos co ztoto vzejde. Na druhé straně pozemku jsem pěstoval ještě okurky dekan, ty mi přišly že ze začátku měli pomalejší náběh jak v růstu tak v násadě plodů, ale poté se to ustálilo, a plodily také velice slušně a přijde mi že co se plísně týče tak dekan byl odolnější než vorgebirgstrauben Letos obě odrůdy budu pěstovat z odebraných semen S pozdravem a přáním ať to roste Lukáš
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 91.196 (?), 6.8.2022 16:23

Z více důvodů-drahota-nezměnit za lakotu, max.za spořivost cheeky na prvním místě-se chci více věnovat semenaření-ať už zeleniny, květin, tak i ovoce. Prosím zkušené o jejich způsoby uchování semínek, jadérek, pecek-nádoby, značení, kde, v jakých tepelných, vlhkostních, světelných podmínkách, po jakou dobu...cool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 7.8.2022 8:03

Pane SPCH můžete uspořit na vlastní sadbě brambor hlavně když sazíte větší plochy, také na vlastní sadbě česneku, semenech rajčat, paprik a okurek. Jinak je zbytečné se tím zatěžovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 7.8.2022 8:05
Jo a ještě hlávkový salát jde dobře doma semenit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 7.8.2022 10:03

jdou dobře vypěstovat a sbírat ještě i semínka petržele, zejména kadeřavé, kopru, ale i velká semínka, fazolí (letos jsem kupoval 2 pytlíky pnoucích a cena za pár kousků semen v sáčku je pro mě prostě nestravitelná) nebo tykve (já uschovávám semena hokaido z prvních narostlých plodů), z květin si sbírám semena na příští sezónu z afrikánů, cinií, aster, ostrožky, slezové růže, konopí. Samozřejmě ale člověk musí počítat s tím, že v důsledku opylování rostlin časem keříčkové fazole už nebudou keříčkové, plody hokaido už nebudou celé zářivě oranžové a malé, nízké afrikány už nebudou nízké. Jenomže to samé se může stát i u semen zakoupených v obchodě, jak jistě máte už zkušenosti. Já tedy určitě, například když vpředu na pytlíku je napsaná hybridní odrůda a vzadu u razítka je připsáno náhradní odrůda nehybrid. Ale u pokladny platíte cenu za hybrid. Nebo vloni jsem zakoupil afrikán nízký, odr. Bolero a vyrostly mi 80cm vysoké rostliny. Co se týče skladování, skladuji semínka v nejmenších skleničkách od přesnídávek, semena rajčat pak skladuji v chladničce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 7.8.2022 13:36

Děkuju za podněty. Brambory jíme velmi rádi téměř každý den, leč nemáme funkční sklep, takže od sklizně do výsadby je nemám jak uchovat-navíc nepokryjeme výpěstky celou sezonu, max.půlku. Česnek je jedna z komodit, která se ještě v našich koncích vyplatí zlodějům, takže ten už nepěstujusad, papriky dostávám od přítele s bulharským kořínkemcheeky, rajčata si z těch nám nejchutnějších začnu pěstit a semínka se prý dobře uchovají rozetřená v novinách, já je zkusil pomnout v papírové utěrce, nechal v kuchyni nahoře kredence a taky dobře klíčilaenlightened. Fazole keříčkové na lusky-luxusní uvařené v lehce osolené, omaštěné vodě-nejvíc mně jedou fialové -si přetahuju ve formě semen cca ob rok furt pryč. Afrikány mám asi pátým rokem na záhoně 1 krát dva metry-po odkvětu-asi koncem října je vytrhnu, vzhůru nohama vytřesu semínka a lehce žel. hráběmi zasekám do půdy-na jaře je záhon přeplněný mládeží-proberu-obsadím kruhy okolo stromů a vypleju, záhon přihnojím a zase dělá parádu. Semínka dávám do průhledných plastových dóz, nebo slenic např.od nescafe s plastovým víčkem, jen si nejsem jist, jestli je v nádobě správná vlhkost-je vhodné vložit např.smotek vaty jako stabilizátor, prevence proti plísni či přesušení semínek? A co ty pecky broskví, meruněk, slivoní, jablečná, hrušková, kdoulová semínka cool-nebo je jim lépe přímo v zemiblush?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 13.9.2022 20:36

Ano, přemýšlím o tom také. A základní motivací je, že mám obavy, že svět, jak jsme na něj zvyklí, může docela dobře zkolabovat. V tom případě bude soběstačnost naprosto klíčová pro přežití, i když bude třeba jen částečná. Ztráta jistot je znamením doby. A pro lidi jako jsme my to je i výborná zábava.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.176 (?), 28.1.2017 11:23
Zdravím, loni v Lidlu jsem pořídil okurky vorgebirgstrauben, měli je společně s výsevními pásky kopru, co jsem dohledávat tenkrát na netu tak tato odrůda by měla být nehybridni, výší výnos a velmi odolná vůči chladu. Mé loňské pěstování této odrůdy me mile překvapilo i když jsem velice bojoval s plísní, pěstoval jsem na vysoko (tedy snažil jsem se o to alespoň ze zacatku) roste velice bujně, plodila také velice slušně a s nahořklou chuti jsem se snad ani nesetkal. Z přezrálích plodů jsem odebral semena, tak uvidím letos co ztoto vzejde. Na druhé straně pozemku jsem pěstoval ještě okurky dekan, ty mi přišly že ze začátku měli pomalejší náběh jak v růstu tak v násadě plodů, ale poté se to ustálilo, a plodily také velice slušně a přijde mi že co se plísně týče tak dekan byl odolnější než vorgebirgstrauben Letos obě odrůdy budu pěstovat z odebraných semen S pozdravem a přáním ať to roste Lukáš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 28.4.2017 13:10

B udete někdo letos semenařit nějaká rajčata? Jaké odrůdy to budou? Já jsem loni dělal semena od cca 50-ti odrůd a už se mně to letos nechce znovu dělat. Je to dost práce. A tak teď se právě rozhoduji, které odrůdy budu nadále udržovat a pěstovat. Je opravdu těžké se rozhodnout jaká rajčata pěstovat a která vyřadit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.4 (?), 28.4.2017 14:29

To je těžká rada. Já semenařím jenom to, co zaujalo a pěstujeme delší dobu. Z rajčat malé truhlíkové Vilma a Venus (možná mám i nějaké Aztek), určitě žluté Ildi, hruškovitý Perun. Loni dětem moc chutnalo Goldkrone - kupovaná sazenice - tak letos mám naseto z vybraných semen. Červená třešňová od kamarádky, jméno ani nevím.

Dlouho si to takto semenařím, přesto každý rok koupím nějakou tu sazenici, co mě něčím zaujme, na zkoušku letos Philovita. Stejně tak semena, když se v lednu nemůžu dočkat jara - letos Sunrise Bumblebee.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika