Semena na roubování



host - 44.21 (?) 
24.8.2023 20:33, zobrazeno: 1052x

Dobrý den, 

ráda bych se zeptala na jednu věc k sazenicím na roubování.

Rajčata - Tomastrong 

Paprika - Vitalpaprika

Tykev - Bolt

Jsou plody rajčat Tomastrong / Vitalpaprika / tykev Bolt normálně jedlé?

Nemůžu to nikde dohledat, zdá se mi ale, že jsem četla, že ty "roubovací plody" jedlé nejsou, ale rajčata se mi pomíchaly s Tomastrongem. Na obalech semen o tom nic není, tam jsem už info hledala. Tykev mi přes roub obrostla a rodí velice slušně, chtěla jsem si nechat jednu na semeno, ale už jich mám aspoň pět. 

Poradíte někdo erudovanější, prosím? 

Děkuji a hezký večer. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.182 (?), 24.8.2023 21:25

Stačí zadat "tomastrong plody" a netu na stránkách DONAPO píší u Tomastrongu, že má plody téměř nejedlé, ale silné kořeny - proto je používaný jako podnož wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.21 (?), 25.8.2023 13:54

Ano, vyhledávala jsem tedy podle slova jedlé, ale měla jsem v hlavě, že jsou nejedlé, jen jsem si nebyla jistá, které z nich to byly. 

Ten zbytek náhodou nevíte (tykev, paprika), paní Lído, prosím? Mám dojem také roubujete melouny a okurky, že ano? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.182 (?), 25.8.2023 21:56

Ne, neroubuji, na levou ruku moc nemohu a jednou to neudělám, ale mrzí mne to spíš kvůli roubování stromků  :-(( 

Ale zkusila jsem něco najít - ony ty podnože jsou všechno mezidruhoví kříženci s mohutným kořenovým systémem. Takže asi spíš ty plody budou jen nedobré. O té Vitalpaprice to píší také, o tykvi Bolt o plodech jsem nic nenašla.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.21 (?), 28.8.2023 17:44

Tak to si Vás pletu s někým jiným :) 

Každopádně děkuji mockrát za Váš čas, naštěstí splést můžu jen ty rajčata, zbytek je označený dobře a tykev je jen jedna rostlina. 

Přeji Vám krásný týden! 

B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika