Rajče - kroutí se řapíky listů



host - 43.222 (?)
30.5.2011 1:05

Díky, už jsem klidnější. Trochu se mnou lomcuje hysterie. Ovoce mi pomrzlo letos všecko. (Ostravsko) Před třemi dny, když předpovídali kroupy, bouřky a uragán jsem natahal všecky rajčata do baráku. 12 kýblů primalex a asi 30 rostlin v PETkách. Včera, když šly zpět, jsem si všiml u jednoho stupického 3 listů mokrých a plesnivých. Tak jsem je zlikvidoval a vše stříknul Ortivou. Nevím, jak se plíseň šíří, všechny rostliny byly jeden den a dvě noci v místnosti společně. Dnes nebo zítra půjdou z PETek na záhon. Tak uvidíme.  Dik, Rosťa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 43.222 (?), 29.5.2011 23:20, zobrazeno: 18554x

Kroutí se mi řapíky horních listů. Buď se jen prohýbají směrem dolů, nebo vytvářejí šroubovici. Starší listy jsou normální. Barva je v pořádku, to, co vypadá jako povlak, je odlesk blesku od chloupků. Tvarově jsou nové listy kadeřavé.  Jsou to náhradní rostliny, zatím doma. Začalo to u rostlin v jedné místnosti, u venkovních rostlin v menší míře, později. Růst se tímto dosti zpomalil. Přehnojení vylučuji, naposledy kristalonem v předepsané koncentraci - odměrka na konev. Čím to může být?   Rosťa


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.222 (?), 29.5.2011 23:23

Druhý obrázek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.90 (?), 29.5.2011 23:43
Máte krásné, silné rostliny i ty u oken, já bych už na nic nečekala a dala je ven, ony si už poradí.Pokud označená rostlinka nestála přímo za sklem na sluníčku - nebo se mi to zdá ty suché skvrny? Listy se dost často do spirálky kroutívají, ale až jsou venku a větší, já mám takové jako Vy za oknem už měsíc venku a rajčata jako vlašské ořechy zatím bez známek nemocí. Nebádejte, dejte je do volné půdy, už na to čekají.Jestli nebydlíte na Churáňově, já jsem totiž z JV Moravy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.5.2011 23:59
Příčiny: reakce na odstranění bočních výhonů Výskyt a význam: Tato porucha se velmi často vyskytuje u indeterminantních odrůd po odstranění bočních výhonů a má jen malý nebo žádný význam pro výnos. Příznaky a podobné poruchy: Listy, zejména ve spodní části rostliny, se stáčejí kolem hlavní žilky vzhůru. Čím intenzivněji rostliny rostou, tím více se listy svinují. Nejintenzivněji se příznaky objevují pokud je nedopatřením odstraněn i vrchol rostliny. Intenzivní sluneční svit může popálit spodní stranu listů. Nezaměňujte tyto příznaky s příznaky virových chorob. V tomto případě se svinují hlavně horní listy. Ochrana: - není nutná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.222 (?), 30.5.2011 1:05

Díky, už jsem klidnější. Trochu se mnou lomcuje hysterie. Ovoce mi pomrzlo letos všecko. (Ostravsko) Před třemi dny, když předpovídali kroupy, bouřky a uragán jsem natahal všecky rajčata do baráku. 12 kýblů primalex a asi 30 rostlin v PETkách. Včera, když šly zpět, jsem si všiml u jednoho stupického 3 listů mokrých a plesnivých. Tak jsem je zlikvidoval a vše stříknul Ortivou. Nevím, jak se plíseň šíří, všechny rostliny byly jeden den a dvě noci v místnosti společně. Dnes nebo zítra půjdou z PETek na záhon. Tak uvidíme.  Dik, Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika