Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
21.7.2021 22:15

Míro, toho se právě trochu bojím. Dusíku dostatek a hodně vody, tentokrát ne mou vinou, ale to mne moc neutěšuje. Už zase jsou ty plody moc velké a tudíž nebudou na maximu chuti. Než začalo to deštivé období, byl jsem spokojený: vypadaly přiměřeně. Teď už je to zase divočina. Letos poprvé vyštipuju opravdu důsledně, ale i tak jsou pekelně vysoké a zalistěné. Pravda, plodů mají nasazeno také habaděj, tam problém není. Jenže už jsem opustil myšlení ve stylu "co nejvíc", chtěl bych, alespoň na vrcholu sezóny, tu nejlepší chuť. 

Už jsi ochutnal Chef's Choice? Moje Mountaineer Pridy, ty bifteky, už mají teď odhadem kolem 300g. A furt rostou. Nejsem na to zvyklý, ale to překousnu. Umírám ale zvědavostí, jak budou chutnat. Asi si ještě chvíli počkám.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 36.244 (?), 21.7.2021 21:59

Jo, Milane, rostiny vypadají dobře, je vidět, že mají dost dusíku, a plodů mají také dost, takže úroda by měla být hojná. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 21.7.2021 22:15

Míro, toho se právě trochu bojím. Dusíku dostatek a hodně vody, tentokrát ne mou vinou, ale to mne moc neutěšuje. Už zase jsou ty plody moc velké a tudíž nebudou na maximu chuti. Než začalo to deštivé období, byl jsem spokojený: vypadaly přiměřeně. Teď už je to zase divočina. Letos poprvé vyštipuju opravdu důsledně, ale i tak jsou pekelně vysoké a zalistěné. Pravda, plodů mají nasazeno také habaděj, tam problém není. Jenže už jsem opustil myšlení ve stylu "co nejvíc", chtěl bych, alespoň na vrcholu sezóny, tu nejlepší chuť. 

Už jsi ochutnal Chef's Choice? Moje Mountaineer Pridy, ty bifteky, už mají teď odhadem kolem 300g. A furt rostou. Nejsem na to zvyklý, ale to překousnu. Umírám ale zvědavostí, jak budou chutnat. Asi si ještě chvíli počkám.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.136 (?), 21.7.2021 23:07

Milane, jen pro porovnání. Můžeš změřit jak dalůeko od sebe máš ty vijany s plody  (myslím už ty, kde plody mají definitivní velikost). Já to zkusím změřit u mých Startek.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 21.7.2021 23:33

Dobrý nápad. Nojo, ale jak určím "definitivní velikost"? Ze zkušenosti vím, že lesklé plody jsou už jaksi "hotové" (a dozrají i mimo rostlinu), ale také to, že často ještě rostou.

Vladimíre, já změřím vzdálenosti do 6tého (případně jen páteho) vijanu na všech výhonech. Od země (ale to není moc průkazné, to také záleží na hloubce sázení) a hlavně mezi sebou. Myslím, že výsledky budou zajímavé.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.136 (?), 22.7.2021 8:12

Domlvme se tak, že změříme všechny vijany od země. Vzdálenost mezi nimi bude potom rozdíl. Zajímá mne pochopitelně jen Start a aby to bylo srovnatelné jen ten, který je pěstován na jeden výhon.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 22.7.2021 11:28

Milane, s dusíkem jsme na tom asi podobně. "Amerikány" Chef's Choice jsem ještě neokusil, počítám, že to bude až v prvních srpnových dnech, neb byly oproti ostatním rajčatům vysety a tedy i vysázeny později, přičemž to jsou velké bifteky, hlavně Black, které mají také přes 300 g. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 22.7.2021 22:00

Vladimíre, také jsem přeměřil své 2 externí Startky, číslování vijanů odspoda, vzdálenost mezi vijany v cm. První: 1. 45, 2. 13, 3. 16, 4. 22, 5. 22, 6. 22, 7. 23. Druhá: 1. 47, 2. 14, 3. 17, 4. 20, 5. 25, 6. 25., 7. 12 (je ještě málo vyvinutý, vzdálenost se podstatně zvětší). Mezi vijany jsou pravidelně 3 listy. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 23.7.2021 9:45

Mám 2 Startky na jeden výhon v jednom společném 25l květináči, vijany jsou na tom takto (stejný styl jako psal Mirek): První 1. 37, 2. 17, 3. 21, 4. 22, 5. 18, druhá: 1. 38, 2. 13, 3. 16, 4. 18, 5.16 s tím, že poslední vijany mají plody asi jen třetinové. Třetí Startku mám v záhoně na 2 výhony, vijany jsou průměrně asi 22 cm od sebe, ale jsou zatím jen 3 a 4. Také vždy pravidelně 3 listy mezi vijany. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 23.7.2021 11:59

Vladimíre, pozdě. Už to mám změřené mezi sebou a všechny. Byl to vopruz. Bohužel jsem nechal výsledky na chalupě. Co si pamatuju je, že současný stav je 9; 15 a 20 vijanů. Start 1 je cca 150 cm vysoký (podobně jako ostatní), poslední dva vijany mají jen květy. U ostatních ty poslední jen poupata, předposlední pak květy. Na S3 zrají 2 plody, na S2 jen jeden. Jednička je po sežrání těch 3 zralých celá zelená.

Ty vzdálenosti pošlu hned jak se dostanu zase dolu.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.136 (?), 23.7.2021 15:52

Já jsem změřil dva Starty. Oba mají momentálně sedm vijanů, což úplně stačí. Pochopitelně vrchní teprve kvete, ale je ještě čas, že do konce sezóny rajčata z něho uzrají.. Měřilo se mně to blbě, měl jsem jen kovový výsuvný metr. Chtělo by to stolařský dvoumetr, ale nemohl jsem ho najít.

První měřeno od země: 31, 49, 68,91,108,131,153. Průměrná vzdálenpst mezi květenstvími cca 20 cm.

Druhý: 35,54,75,101,122,134,154. Průměrná vzdálenost také cca 20 cm.

KOnmsztrukci mám vysokou cca těch 155 cm, měl bych rostliny zaštípnout, ale nechám je ať si rostou jak se jim bude chtít. Nemám na ně čas.

Rostliny mám na konci řádků, ve stínu. Nejsem zvyklý plody vážit, ale zkusím se překonat a z těchto dvou rostlin všechno zralé zvážit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika