první vlastní výsev rajčat



host - 244.202 (?)
11.3.2010 10:15

Po dvou se vysazovat nemusí, to platí u paprik.Na záhon je vysazujte co nejhlouběji a pořádně jamku pro kořeny prolijte vodou a přihrnte co nejvíce, utvoří se vám přídatné kořeny a rostlina bude mohutnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 46.61 (?), 16.4.2007 10:13, zobrazeno: 26534x
jsem úplný začátečník - letos jsem v poprvé (v posledním týdnu v březnu) provedl pokus o výsev rajčat (tornádo F1) do misky (za JV oknem) a v tuto chvíli mám vyklíčených cca 35 dvoucentimetr. rostlinek. prosím o radu, kdy přesadit do kelímků a na zahradu (pokud všechno nepojde :-)). někde jsem slyšel, že je dobré přesazovat po dvou(?). případně o další nezbytné rady (např. zda raději nezměnit stanoviště)
moc děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.228 (?), 16.4.2007 10:57
Po dvou bych je nedával. Přesadil bych je až budou tak akorát po jednom do kelímků, hlouběji klidně až po listy. Ty první spodní se můžou utrhat. Rajčeti vyrostou kořeny všude, utvoří se nové na ponořeném stonku. Po přesazení přijdou trochu o kořeny a nadzemní částí se hodně vody odpařuje. Takže aby se dobře chytli, tak je dát do stínu na den či dva, zakrytovat aby byla okolo nich velká vlhkost, případně je i mlžit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.61 (?), 16.4.2007 11:14
díky moc, akorát nevím, kdy je ten správný okamžik ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.228 (?), 16.4.2007 11:20
Každý má asi různé postupy. Dělal bych to minimálně až bude mít jedno pratro vyvinutých pravých listů. Když bude nějaká ztrátovost, tak to moc nevadí. Já jsem měl minulý rok asi 15 nebo 20 velkých rostlin a bylo toho "trochu" moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.61 (?), 19.7.2007 10:05

Díky moc za rady, s průběhem jsem zatím moc spokojený, ponechal jsem si 9 rostlin, zbytek rozdal. Aktuálně mám jiný problém. Rostlinky mají na hlavním stonku 2-3 patra plodů + další patro květů. Navíc mi vyrazilo odspodu několik bočních větví (1-2 rostlině), které už také kvetou. Bohužel jsem zřejmě zvolil příliš malou nádobu (středně velké květináče), tak se obávám, že úroda nedozraje. Je třeba takové boční větve odštípnout? Zálistky jsem se snažil průběžnš vylamovat, ale možná jde právě o ně, pouze jsem je laicky nerozpoznal :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 19.7.2007 10:50
Ty boční výhony je potřeba odlomit, rajče má mít jen jeden stonek. Podle mých zkušeností jde právě o ty zálistky, které se někdy znovu objeví na stejném místě i po vyštípnutí, když není úplně důkladné.
Co se týče velikosti květináčů, chce to kolem 10 l objemu pro jednu rostlinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.61 (?), 19.7.2007 13:32

Díky za radu, ještě dnes je uštípnu. Koukal jsem, že některé mají již malé plody :-(
Velikost květináčů mám bohužel zhruba poloviční, tak jsem zvědav, zda vůbec něco dozraje... možná budu muset dříve uštípnout vršek rostliny nebo budou jen rajčata malá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.196 (?), 20.7.2007 1:12
Taky někdy zapomenu odlomit ty uteklé výhony co tam nemají být. Ulomím je až za vijanem, nechám rajčata dorůst, je to potřeba přivázat aby plody nelehly i s výhonem na zem. Letos jsem získal zajímou zkušenost s pěstováním v rajčat v kýblíku. Použil jsem 20l nádoby. Odrůdy Balkonzeuber a Cherrolla F1. Ta hybridní vystřelila do dvou  metrů, vybrala si živiny a na plody jí pak cosi chybělo a černali jí plody, není z ní skoro nic. Balkonzeuber je keřík, který  nemá ani půl metru a  neustále plodí, bezva. Nejsou to přímo ty trpasličí rajčata, velikost plodů je tak 20 - 40g.
Jinak tyčková rajčata mají mít jeden hlavní výhon, ale někdo pěstuje i dva když na to má dobrou oporu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.202 (?), 11.3.2010 10:15

Po dvou se vysazovat nemusí, to platí u paprik.Na záhon je vysazujte co nejhlouběji a pořádně jamku pro kořeny prolijte vodou a přihrnte co nejvíce, utvoří se vám přídatné kořeny a rostlina bude mohutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.106 (?), 12.3.2010 14:08

co platí u paprik???-že se výsazují po dvou-tak to je pěkná blb.. to se dělalo kdysy a jen proto aby se sprášily

a vy poznáte na paprice samčí a samičí rostlinu???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika