Proč mi sadba "vyčouhla?



host - 165.135 (?)
18.3.2010 10:36

Nic s tím nedělejte je to normální 3 cm není nic moc.Hlavní problém je v tom, že v noci to máte na teple asi radiator a není světlo a proto se to vytahuje.Přes den to dejte na okno a v noci na chladné místo.Při pikírování to zasadíte až po děložní lístky.Papriky a rajčata jsou v pohodě, ale horší to je u okurek a melounu.Ty by jsem vysel znovu.Já je seji až v dubnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 165.135 (?), 18.3.2010 10:36

Nic s tím nedělejte je to normální 3 cm není nic moc.Hlavní problém je v tom, že v noci to máte na teple asi radiator a není světlo a proto se to vytahuje.Přes den to dejte na okno a v noci na chladné místo.Při pikírování to zasadíte až po děložní lístky.Papriky a rajčata jsou v pohodě, ale horší to je u okurek a melounu.Ty by jsem vysel znovu.Já je seji až v dubnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.235 (?), 23.3.2010 13:31

Velice děkuji za informace,

vše jsem přesadil až po lístky do substrátu a postříkal Lignohumátem.

Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.142 (?), 8.4.2010 19:24
Prosím o radu mám taky papriky hrozně ůzké a vysoké asi 10 cm štíhký stonek. Nevím jestli, když ty papriky zasadím o 10 cm níž do hlíny po první lístky, jestli nezdechnou? Co stím dělat prosím raďte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 8.4.2010 23:50

Klidně je můžete zasadit hlouběji, nic se jim nestane. Chce to více světla a ne moc teplo, jinak se táhnou.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.235 (?), 13.4.2010 10:53

Tak jak jsem již psal, vše jsem přesadil až po lístky do substrátu "pro výsev a množení" postříkal "lignohumáčem" a 80% je v pr...  . Nějak to zavadlo až to uplně chcíplo.

Takže to zkusím ještě jednou i když je už dost pozdě, ale asi budu muset tu zeminu propařit. No a když to nevyjde, tak koupím sadbu už hotovou v zahradnictví a bude po "mičurinství"

Preji příjemnější příspěvky

Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 13.4.2010 23:43

Nejsem si jistá, zda bylo nutno něčím stříkat. Pokud jste sadil do substrátu, je živin plný a malé rostlinky jich zase tolik nespotřebují. Já se se sazeničkami moc nepářu. Substrát do kelímků, buď od jogurtu (ve dně dírky) nebo do rašelinových, zalévám, musí mít světlo. Později, až se dá, přes den rostlinky otužovat. A šmitec. Vždycky něco vyroste a úroda je dobrá. I když je pravda, že někdy se nezadaří, když je dlouho chladno, občas něco odejde. Pak přicházím pokorně k prodavačům sadby na tržišti a nechávám jim nějakou tu korunu vydělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika