Problem s paprikami



helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?)
3.2.2009 7:46

Přesně jak píše Daniela. Papriky pěstované v bytě mají v každém případě nedostatek světla takže je třeba snížit i zbývající potřeby - výživu a teplo. Trochu tomu jde pomoci odrazem světla - alobal, zrcadlo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
mirokrto - (9) - 39.59 (?), 2.2.2009 8:17, zobrazeno: 13663x

Prosim o radu pri pestovani paprik.Akurat mam papriky asi 4-5cm vysoke ale su moc tenke na tu vysku.Tepla maju dost, svetla tiez zalievky cristalon start tiez.Neviete niekto prosim nejaku radu ako by papriky zosilneli?Odrodu mam pcr, amy a beatrix.Dakujem.Miro.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.209 (?), 2.2.2009 8:52

No nevím, ale já bych po vzejití papriky Kristalonem start jistě nehnojil. Já je vysíval včera, mám je na časopisech na topení, až tak za 10 dní vzejdou, dám je za okno, aby měly světlo a tím se i sníží teplota... Určitě nehnojím ted, jsou v substrátu pro výsevy a množení, který je na živony chudý. Připichuji po 3-4 týdnech po jedné a poprvé pohnojím až tak za další 2 týdny. Zalévám potom jednou za 5-7 dní... Do foliáku jdou kolem 1.5. krásné 25-30 cm vysoké rostliny s poupětem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.2.2009 21:50

Doporučuji snížit teplotu a hlavně nehnojit. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 3.2.2009 7:46

Přesně jak píše Daniela. Papriky pěstované v bytě mají v každém případě nedostatek světla takže je třeba snížit i zbývající potřeby - výživu a teplo. Trochu tomu jde pomoci odrazem světla - alobal, zrcadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.20 (?), 4.2.2009 17:54

Tak já mám jinou zkušenost, hnojím a pravidelně, ale Kristalonem Plod a květ, má hodně draslíku a růst je přiměřený a to vysévám papriky již koncem ledna, takže rostou několik měsíců za oknem. Vysazuji je do volné půdy až v druhé polovině května. Jak je to možné, v průběhu dne otevírám boční okno, ale především, jakmile má paprika asi 22cm, tak ji uříznu vrchol. Někdy i dvakrát.  Dělám to i u rajčat. Rostliny výrazně zesílí, následně začnou vyhánět boční výhony, což se běžně děje až většinou po vysazení do volné půdy. Takže docílím toho, že rostliny jsou silnější a ještě již mají před výsadbou boční výhony, které pak pokračují v růstu po výsadbě.  Musím však podotknut, že u rajčat je reakce přihnojování závislá na odrůdě. Přiměřeně a hezky roste žluté rajče Dulcia, nebo Ijlí. Naproti tomu Toro má snahu růst velmi silně a těžko se zvládá. Bohdan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.209 (?), 5.2.2009 7:42

To je zajímavá zkušenost a ukazuje jen na to, že v přírodě není jeden univerzální recept.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
drobcek - (1) - 64.236 (?), 10.2.2009 20:13

Prosím o radu vysela jsem papriky a asi po 5 dnech se začala na hlíne delat plísen.Co stím? dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.2.2009 21:33

Vyhodit.  Asi jste neměla kvalitní zeminu, nebo jste je přemokřila. Zkuste je zasít znova, nic se neděje, ještě je spoustu času.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.21 (?), 14.2.2009 9:37

Dalží možnost je zeminu propařit v mikroténovém sáčku v mikrovlné troubě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 14.2.2009 12:26

To právě způsobí to, že to začne plesnivět. U normální nesterilní zeminy plísně téměř nemají šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika