Přesadit už rajčata ven nebo počkat?



host - 90.4 (?)
24.5.2010 17:55

u těch kedluben nechápu proč to mravenci tak masakrují, mám stejnou zkušenost, zkouší se zabydlet i v těch větších!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 26.5.2010 21:59
Papriky jsem měl nádherné do doby než jsem je dal do foliáku a ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.143 (?), 26.5.2010 22:33

Tak jsem nebyl několik dnů na zahradě. Dnes přijedu a zírám, papriky úplně zdecimované. Slimáci, ale hlavně svilušky udělali své.  Hledal jsem Vertimex, ten nikde. Nakonec jsem se pln zoufalství podíval pod svojí chemickotechnologickou skříň. Tam byla sklenička zakutálená.           Udělal jsem také preventivní postřik rajčat Radomilem. Takové chudinky ku konci května jsem ještě neměl.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 26.5.2010 18:20

To je neuvěřitelné v takových malých květináčích pěkné a tak brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 21.5.2010 16:04

taky se už zítra chystám (jestli nebuude pršet) na to dát ty rajčata a papriky ven

už mě doma zavazejí a líp stejně nebude tak at se "holky "snaží.

Zítra jdou ven

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.5.2010 20:34

ja je zitra take vysadim, vzdy je sazim po 20.5. a pokazde to vyslo, proti houbam a skudcum na rajcatech nestrikam-plisen se tuk tuk 7let neobjevila a nestrikal sem je, takze to letos menit nebudu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
V__K - (36) - 191.35 (?), 21.5.2010 22:30

Pro začátek sezóny je velmi vhodný postřik ACROBATem, působí na všechny důležité choroby rajčete /kromě padlí rajčete, ale to je vzácné/. Má OL 21 dnů. Pro další postřiky je dobrá Ortiva a Ridomil Gold Pepite /OL 3 dny/. Kuprikol a Champion zpomalují dozrávání, jsou také dobré, ale hlavně jen ke konci sezóny. Postřiky se opakují po 10 dnech. Přípravky střídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.5.2010 15:42
Dnes jsem stříkl rajčata Acrobatem, stromky proti padlí-strupovitosti, papriky proti mšici, kolem druhé hodiny přišel liják a co včíl? Zaschl? nezaschl? postříkat znovu? nepostříkat? Tři týdny jsem musel čekat než mi počasí milostivě dovolilo postříkat a mezitím je na všem všechno. Člověk tomu rád věnuje spoustu času, nemalé finance ale mít z toho ho_no, to už je i na mne trochu moc. Vrazil jsem letos peníz do foliáku a co z toho zatím mám? Pár ředkviček, plíseň na melounech a okurkách, mšici na paprikách a nemluvě o rajčatech které vyletěly (až na jedno) z foliáku už více než před měsícem. Jo abych nezapoměl na prožrané listy brokolice od nějakého šneka a přehryzané stonky kedluben od mravenců. Snad to počasí dostane rozum.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.4 (?), 24.5.2010 17:55

u těch kedluben nechápu proč to mravenci tak masakrují, mám stejnou zkušenost, zkouší se zabydlet i v těch větších!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.33 (?), 22.5.2010 11:39

Nic nesadit, 22-23.05.2010 se mají prohnat moravou silné bouřky které budou doprovázek kroupy!!! Takže zase nic nebudu sadit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.195 (?), 22.5.2010 13:00

a v červnu, v červenci taky hlásí kroupy- tak kdy teda sázet??? :-D

já když hlásí krpipy natáhnu na rajčata a papriky na pevno sít proti ptákům a docela to ochraní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika