Postrek paradajky voči plesni



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?) 
21.6.2015 21:01

Pochopitelně teď se zatím nejedná o plíseň bramborovou, ale jde o ostatní listové chroby rajčat např. Alternariovou a Septoriovou skvrnitost listů, atd., které mají negativní vliv na úrodu.  

                       Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 23.6.2015 8:19

Na jednom rajčeti jsem včera objevil hnědý stonek asi 1 cm po délce, což mě malinko znepokojilo. Před 8 dny jsem to postříkal Dithanem, protože je mám na Symbivitu a zde jsem se dočetl, že by ostatní přípravky tyto užitečné houby zahubily. Na obalu Symbivitu píší, že tyto fungicidy by se neměly používat 3 týdny po výsadbě. Tak ted nevím, jak dál - jestli znovu použít Dithan nebo něco systémového? Pršelo zde 3 dni a ted by měla být aspon do soboty pauza...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 23.6.2015 8:43

Není vše plíseň rajčete. Ony ale ani ostatní choroby rajčata nešetří. Dithane chrání před nákazou kontaktně. Jestli je houba v rostlině, už nic nesvede. Koukal jsem na metalaxyl (Ridomil Gold MZ Petite), ten má až čtyři dny kurativní účinek, navíc s přidaným Dithane. U Symbivitu je psáno "nebezpečí se skrývá v aplikaci systemických fungicidů. Vyvarujte se jejich použití v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci." Jde o to, jestli jste ošetřoval půdu při nebo po výsadbě a jaký odstup od ošetření máte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 23.6.2015 9:18

děkuji, nerozumím Vaší poslední větě. půdu jsem při nebo po výsadbě neošetřoval. Pod rostliny jsem dal Symbivit a sušený koňský hnuj, některé jsou jako stromy, ted před 8 dny jsem potříkal Dithamen. To je vše. Ted mě jde o to, jestli použít dále kontaktní Dithan nebo např. Ridomil / jestli tento nezahubí "Symbivit", jak jsem zde četl před časem...myslím p.Vladimír..  aspon jsem to tak pochopil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 23.6.2015 10:09

Honzo mrkněte na Symbivit rajčata a papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 108.2 (?), 23.6.2015 11:56

Dobry den, na navode pisu, ze prvy postrek je potrebne vykonat v polovici juna. Druhy uz neviem presne ale asi za 10-14 dni pri dazdivom pocasi 7-10 dni ale neviem presne. ja to nberiem ako prevenciu. teraz je dost vhlke pocasie tak uvidim ci som urobil dobre :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.1 (?), 24.6.2015 9:06

Dobrý den, ja idem prave dnes striekat paradajky bio postrekom Polyversum, ak chcete možete si ho vyguglit a precitat si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.189 (?), 24.6.2015 12:14

Polyversum jsem před lety použil na postřik rajčat proti plísni bramborové. Byl to nový prostředek a měl jsem k němu důvěru. Stříkal jsem někdy v červnu a ještě začátkem sezony jsem vyhodil pro napadení plísní 30 ks rajč. sazenic. Polyversum mám od té doby za podvod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.1 (?), 24.6.2015 12:29

Dobré vediet, ale vyskušam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 24.6.2015 15:07

rajciny sa polyverzom nemaju striekat, ale len zalievat. Precitajte si navod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika