Plisen rajcat?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?)
31.7.2011 17:29

Nestrašte, já dnes na zahradě nebyl a včera byly rostliny ještě óká co se plísně týče. Samozřejmě že praskají a nezrají, co jsem vyhazoval plody tak jen nedostatek vápníku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 31.7.2011 17:29

Nestrašte, já dnes na zahradě nebyl a včera byly rostliny ještě óká co se plísně týče. Samozřejmě že praskají a nezrají, co jsem vyhazoval plody tak jen nedostatek vápníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 31.7.2011 18:36

Já nestraším pouze konstatuji. Nejvíce postižené jsou Tornáda, Bejbina, Dulcia a Minigold, u dalších odrůd není nástup plísně tak agresivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.234 (?), 31.7.2011 20:30

Letošní počasí je úplně ideální pro okurky jak pro nakladačky tak pro hadovky, jsou bez plísní které potřebují k životu vlhké teplo.Rajčata mám nádherná, obalená plody a zatím žádný náznak plísně.Je fakt že jsem stříkal před 3nedělemi a druhý postřik zatím kvůli vlhku nejde.Jsem v Žamberku a tady je docela chladno-loni jsem zkoušel melouny a nic.Příští rok budu pokračovat v pokusech co tady vyroste a co ne.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.10 (?), 1.8.2011 13:38

Dobrý den,

tak my máme plíseň poprvé na rajčatech. A to jsme nikdy ničím nestříkali! A teď poprvé za několik let. Jak ve skleníku, tak venku, a to za 2 dny!!! Před dvěma dny tam nic nebylo a za dva dny taková spoušť, snad se bude dát co zachránit ještě :(Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.136 (?), 1.8.2011 17:41

Já jsem stříkala Kuprikolem jako prevenci asi před 14 dny a dnes jsem taky objevila první skvrny na listech a na jedné rostlině i na stonku. Všechny napadené listy jsou už v popelnici a všechna zralá i růžová rajčata (Tornáda) otrhaná. Chci použít zase postřik, ale nevím, jestli to má nějaký smysl. Dají se rostliny ještě zachránit, když už byly napadené? Pokud alespoň částečně ano, čím stříkat a jak často? (a zase prší... )Za rychlé odpovědi děkuje Zdeňka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 1.8.2011 19:04

Kontroloval jsem většinu rostlin a něco jako plíseň jsem objevil na řapících dvou listů jedné rostliny. Skvrny na povrchu byly zaschlé, jestli to byla plíseň tak postřik zabral. Chtělo by to sem dát nějaké fotky těch plísní, já ho dnes doma zapoměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.21 (?), 3.8.2011 20:53

Zdravim, dnes ma pri obhliadke mojich rajcin az zamrazilo (pravdepodobne plesen), a to som ich pred troma dnami detailne skumal a neobjavil som nic! Proste katastrofa. Co myslite, da sa s tym este nieco robit? Pripadne aky postrek s rozumnou ochrannou dobou pouzit ?  Asi nejaky s kurativnym ucinkom ale aky? Prikladam foto.

PS: Prve co ma napadlo bolo ze vsetky napadnute listy otrham, ale potom ma to "preslo", lebo to by na rastlinach neostalo nic. (poruke som mal len postreky acrobat a zato ale tam je dlha ochranna doba, tak som zatial nestriekal nicim. Dik za rady, P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.237 (?), 3.8.2011 21:19
Já jsem o víkendu zlikvidoval polovinu rajčat ze zahrady. Plísen i na plodech. Jediné co ještě částečně odolává je Goldenkrone, ale jestli bude pršet tak jsem bez rajčat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 194.41 (?), 3.8.2011 21:38

a provedl jste předtím nějaký postřík nebo jste to nechal náhodě a takhle se to vymstilo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.21 (?), 3.8.2011 21:58

cca pred dvoma mesiacmi zato, a asi pred mesiacom dithane. Tak rychli nastup plesne som este nezazil, ale po 20 uprsanych dnoch sa neni co cudovat. Existuje nieco s ochrannou lehotou cca 7 dni, co mate niekto odskusane ze by mohlo zabrat? P.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika