Papriky po přesazení uvadají, nechtějí se chytnout



host - 143.108 (?)
20.5.2016 8:39

Všeobecně odborníci říkají, že papriky nepatří společně s rajčaty. Někde tady byl na to dotaz. Většina odpovědí byla, že to nevadí.  Když jsem dával papriky společně s rajčaty do pařeniště na předpěstování, tak listy sazenic paprik začaly žloutnou, skoro až uvadat. Po oddělení od sebe se papriky vzpamatovaly. Možná, že některé odrůdy se snesou, některé ne. Zkuste jich pár přesadit mimo skleník, třeba do igelitového pytle a uvidíte. Když se chytnou, tak je to tím. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
delfin.janca - (3) - 114.254 (?), 20.5.2016 7:44, zobrazeno: 8863x

Dobrý den. Mám dotaz ohledně paprik. Dostala jsem od rodičů 14 kelímků paprik. Tudíž nevím název. Byly v kelímcích po třech u sebe. U našich je takto mají každý rok, papriky nádherné a velká sklizeň. Spolu s rajčaty jsem je už druhý rok dala do skleníku (rajčata jsou od paprik vzdálená asi 6 metrů). Rajčata se po delší době od přesazení vzpamatovala a už jsou v květu. Ale papriky? Přijde mi, že rostou do země, jsou stále takové uvadlé, a spodní lístečky opadávají. Kořeny při přesazování byly do půlky kelímku od smetany. Ještě dodám, že jsem půdu pod ně připravila takto - granulovaný koňský hnůj a NPK v doporučeném množství. Papriky zalévám jednou za dva dny, zatím ve skleníku nejsou zabělená okna vápnem... Co dělám špatně? Mohla bych je nějak vzkřísit? Stejný problém jsem řešila loni, papriky se držely stejně jako tyto, ale za celou sezónu jsem měla jen 3 asi 5cm papriky...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
delfin.janca - (3) - 114.254 (?), 20.5.2016 8:05

Ještě jsem zapomněla - jde o odrůdu bílých paprik, pokud přezrají, chytají fialové zbarvení směrem od špičky...
A když jsem je přesazovala měly asi 20 cm, bez květů (cca 4-5 větviček listů)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.108 (?), 20.5.2016 8:39

Všeobecně odborníci říkají, že papriky nepatří společně s rajčaty. Někde tady byl na to dotaz. Většina odpovědí byla, že to nevadí.  Když jsem dával papriky společně s rajčaty do pařeniště na předpěstování, tak listy sazenic paprik začaly žloutnou, skoro až uvadat. Po oddělení od sebe se papriky vzpamatovaly. Možná, že některé odrůdy se snesou, některé ne. Zkuste jich pár přesadit mimo skleník, třeba do igelitového pytle a uvidíte. Když se chytnou, tak je to tím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.254 (?), 20.5.2016 9:11

Není to tím, minulý rok jsem papriky dala jinam, a udělaly to taky :(. Navíc máme jakoby předělený skleník, neměly by spolu reagovat.  Dle mého mají něčeho málo, ale nemůžu se dopátrat čeho. Fosfor, hnůj? Moc slunce? Máme taky dost jílovitou půdu, ale v záhonu je asi 20 cm hlíny a pak až jíl... Je to škoda, rajčat a hadovek je tolik, že je rozdáváme a papriku nemáme ani jednu :/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 20.5.2016 9:13

Mám ve foliáku již léta vedle sebe papriky a rajčata - dva řádky rajčat a tři řádky paprik letos a oboje naprosto prosperuje. Všechno sázím tkz. " na vodu", tj. do vyhloubené jamky naleju vodu a do této vody sadím a zahrnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.254 (?), 20.5.2016 9:20

Já mám u rajčat i paprik "ďolíček" aby se déle držela voda. Právě u rodičů se jim to osvědčilo. Není to kráter, ale jen taková 3cm prohlubeň... Jinak papriky sázím normálně -  díra, opatrně sazenice z kelímků vyklepnu aby se nepoškodily kořeny a zahrnu hlínou trochu víc, než jak byly v kelímcích. Možná chyba v tom, že ty kořeny neproklepnu od přebytečné hlíny - ale po čase by se stejně měly chytnou, což neudělají :/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.248 (?), 20.5.2016 10:25

Nesázet moc hluboko, max. k děložním lístkům, hlouběji ne. Mohlo se stát, že je spálilo slunce, nedávno o tom hovořil v Receptáři pan Meisl, že při přesazení jsou papriky citlivé na světlo a musí se zakrývat do doby, než začnou růst. Zastínění skleníku je nutnost. Sázet "na vodu".

PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
delfin.janca - (3) - 114.254 (?), 20.5.2016 11:13

Dobře, příště teda vyzkouším sázet "na vodu"...
Skleník mám v plánu zastínit tento víkend, přišlo mi, že sluníčko není tak agresivní. Hlavně právě i minulý rok jsem sázela rovnou do zastíněného a udělalo to také :(
Sázím asi o půl cm níž, než kde byly v kelímku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika