Papriky



host - 180.74 (?)
6.8.2008 7:42

Měla bych ještě jednu prosbu - poradili byste mi odrůdu papriky, která má tlustostěnné plody? Letos jsem vysadila Citrinu, ta je OK a pak nějakou odrůdu zelené, ale ta má skutečně dužinu nic moc. Papriky pěstuji venku, zahrádka je na myslím dobrém místě. Sluníčko téměř celý den, od severu chráněná zástěnou. Část paprik pěstuji na černé textílii. Ovšem popravdě - rozdíl vidět příliš není. Za rady děkuji!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 125.8 (?), 31.7.2008 8:02, zobrazeno: 45110x

Ve skleníku i foliáku pěstuji mimo jiné i papriky u kterých mě opadávají poupata, myslím si že zálivka je pravidelná i větrání je dostačující.Je na to nějaká pomoc?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.7.2008 22:13

To by mohla být nějaká houbová choroba. Měla jsem letos něco podobného. Postříkala jsem papriky PREVICUREM a pomohlo to.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.74 (?), 1.8.2008 7:06

Danuško, prosím o radu. Když se rok zadařil, měla jsem paprik plné kbelíky. Letos si myslím, že počasí paprikám přeje, přesto se nechtějí pořád rozběhnout. Plody jsou zkroucené, nezvětšují se. Rostliny jsou pěkné, sytě zelené, škůdce vidět není. Při sázení jsem dala hnůj, 1x týdně přihnojím Kristalonem plod květ. No prostě nic moc. Přitom ostatní zelenina (okurky, rajčata, prostě všechno) jede jako namydlený blesk. Tak já nevím, snad mi ty papriky uhranul soused nebo co. Ale tomu nevěřím, je to fajn soused. No a něco podobného se děje s melouny. Plody velikosti angreštu a trčí a trčí. No nic, zkusíme příští rok, snad se zadaří. Kdyby ovšem byla nějaká rada, uvítám ji! Moc díky a přeji všem hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.95 (?), 1.8.2008 7:26

Opadávání květů může být způsobeno jednak horkem - více cětrat a nebo nedostatkem ve výživě. Doporučuji postřik listů hnojivem WUXCAL CALCIUM, střídat po týdnu s Kristalonem. Podobnou situaci jsem letos zažila s cuketou - máme jen jednu a už jsem si myslela, že ji vytrhnu - zlepšila se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.95 (?), 1.8.2008 7:27

oprava: větrat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kyprik - (49) - 200.171 (?), 1.8.2008 7:58

Já mám papriky letos moc pěkné. Kvantita i kvalita plodů je velmi dobrá. Sklízím je už asi měsíc. Letos poprvé pěstuji i lilky - už jsem jich několik sklidil a jsem velmi spokojený. Chuť jemná a delikátní, navíc jsou v obchodech velmi drahé. Naopak s melouny mám letos také velké problémy - rostliny sice rostou bujně, ale plody více méně také ve stádiu velikosti angreštu. Nevím co dělám špatně. Přitom v minulých letech se mi melouny docela dařily. Posílím pár fotografií. Hezké léto všem. S pozdravem Kyprik

papriky
papriky
lilky
lilky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 1.8.2008 23:09

Ten previcur (mimo jiné) podporuje růst kořenového systému, tak já být vámi, bych ho opravdu vyzkoušela.  Letos se mým paprikám také nadaří tolik, jako jiné roky.  Je to zvláštní, vloni mi nešly melouny, předloni byl slabší rok na rajčata. Příroda si to asi reguluje sama.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.74 (?), 6.8.2008 7:42

Měla bych ještě jednu prosbu - poradili byste mi odrůdu papriky, která má tlustostěnné plody? Letos jsem vysadila Citrinu, ta je OK a pak nějakou odrůdu zelené, ale ta má skutečně dužinu nic moc. Papriky pěstuji venku, zahrádka je na myslím dobrém místě. Sluníčko téměř celý den, od severu chráněná zástěnou. Část paprik pěstuji na černé textílii. Ovšem popravdě - rozdíl vidět příliš není. Za rady děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kyprik - (49) - 200.171 (?), 6.8.2008 9:10

Dobrý den,
tlustostěnné papriky se pěstují ve skleníku či folníku, venku pouze v jižních teplých oblastech - jsou náročnější než papriky s tenkou stěnou (sám to mám vyzkoušené). Venku možná můžete vyzkoušet odrůdu RUBINOVA - silnostěnná, sladká (já ji letos zkouším ve folníku), možná i SLÁVY F1. Jinak jsem venku zkoušel ještě pěstovat tyto odrůdy - CITRINA - spolehlivá, dobrá, MARYŠA - fajn a PCR. Letos mám stejně vše ve folníku a papriky mi jdou velmi dobře. Zkouším mimo jiné poprvé velkoplodé papriky od Meisla z Kyjova - MEIKA a BAJKA (zatím jsou zelené, ale plody mají obří), oranžovou odrůdu VLASTA a lahůdkovou odrůdu HAMÍK. S pozdravem Kyprik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.74 (?), 7.8.2008 6:38

Moc díky za radu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika