Omylem vystipana kerickova rajcata Rio grande



host - 232.120 (?)
22.7.2017 9:07

Nevím, jak přesně se jmenují malá žlutá rajčátka, ale soused, co nám je věnoval jím říká,,Olívky"Pěstujeme je, jako tyčkové a dorůstají bez potíží 170cm i více.Větví se a odnožují, že nestačím vyštipovat.Ze začátku se to stíhá, pak už jen přihlížíme džungli a ta se už dá vyvázat jen obtočením hlavních výhonů okolo k sobě.Tyčová opora už pak prakticky nehraje roli.Už jsme i sem tam pár plodů sklidili z nejspodnějších vianů.Později v plné sezóně je sběr docela zdlouhavá záležitost, když máme asi 5 rostlin, ale chuťově jsou výborné.Pracnost sběru to vyváží.J a Olí

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 189.13 (?), 18.7.2017 21:04, zobrazeno: 3076x
Dobry vecer, pestujeme letos rajčátka více odrůd, u každého druhu mam cedulky a protoze v záhone začínala byt po dovolené džungle, trosku jsem je protrhala- tam kde jsem mela cedulku san marzano jsem se divila jak je možné ze se takto rozrostly(3 týdny dovolena, rajcata nikdo nevystipoval), ale porad jsem premyslela ze by to takhle nevyrostlo, no a ted mi deti rekli, ze si s cedulkami hráli a mam pocit ze je prehodili a ja jsem poměrně zredukovala vsechny Rio grande, ponechala jsem pouze 2-3 vyhonky. Mohou se kerickove rajcata pestovat i jako tyckove?Je možné ze rostlinky znovu obrazi, nebo je to pro kerickova rajcata fatální? Dekuji za vase odpovědi a zkušenosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 93.13 (?), 18.7.2017 23:04

Keříčková rajčata nerostou moc do výšky - při určité výšce zastaví růst a začnou se větvit - takže jako tyčkové rajčata pěstovat nejdou. Nejvíc mi plodily právě na těch bočních větvích, takže bych čekal o dost nižší výnosy, ale jinak rajčata určitě budou dál růst...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.120 (?), 22.7.2017 9:07

Nevím, jak přesně se jmenují malá žlutá rajčátka, ale soused, co nám je věnoval jím říká,,Olívky"Pěstujeme je, jako tyčkové a dorůstají bez potíží 170cm i více.Větví se a odnožují, že nestačím vyštipovat.Ze začátku se to stíhá, pak už jen přihlížíme džungli a ta se už dá vyvázat jen obtočením hlavních výhonů okolo k sobě.Tyčová opora už pak prakticky nehraje roli.Už jsme i sem tam pár plodů sklidili z nejspodnějších vianů.Později v plné sezóně je sběr docela zdlouhavá záležitost, když máme asi 5 rostlin, ale chuťově jsou výborné.Pracnost sběru to vyváží.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.132 (?), 22.7.2017 9:15

Není to rajče Ildi?

Foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 18.7.2017 23:12

To máte za to, že jste před dětmi schovali sirky, zapalovače a dokonce i lupucheeky. Fatální následky může mít výměna cedulek mezi sirupem a sírovkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika