Odrudy rajcete - ne F1



host - 130.240 (?)
4.3.2017 10:24

dobre skusenosti su s kumato F2, kumato F3...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 1.56 (?), 4.3.2017 4:42, zobrazeno: 3092x

Dobry den,

chtel bych se vas zeptat jakou odrudu rajcat byste doporucili. Chtel bych pestovet nejakou odrudu, ktera neni F1, ma dobrou chut a slusne vynosy. Semina bych si chtel uchovavat pro dalsi roky, proto bych vyloucil F1. Budu mit jen par rostlinek, tak proto by se mi hodilo, aby i slusne plodila.

Diky Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
wopka - (1) - 1.56 (?), 4.3.2017 4:50

Tak jsem se uz zaregistroval. Jeste bych doplnil, ze rajcata bych pestoval v Brne, venku s dostatkem slunce v nadobe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.216 (?), 4.3.2017 8:43

Jeden rok jsem udělal někde chybu a přišel komplet o sazenice svých rajčat. Cestou na zahradu jsme se stavili v Ořechově v zahradnictví a koupili za 15 korun kus od majitele 2 druhy-nebyly F1. Jeden se jmenoval - žlutá, druhý druh byl - červená. Rajčata nestála za nic ani tvarem, ani chutí, pravděpodobě byla pěstovaná rovněž z vydlabaných semen.

Na to že jich pěstujeme každoročně kolem 60 a v tomto množství jsem je i platil, řekl bych, že jsme si pěkně naběhli.

Zlatá moje Tornáda F1, i když každý rok semínka kupuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.240 (?), 4.3.2017 10:24

dobre skusenosti su s kumato F2, kumato F3...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 4.3.2017 20:41

Na světě existují tisíce odrůd rajčat. Některá jsou mrňavá (třeba jen 4 g), některá jsou středně veliká (okolo 100 g) a některá jsou velmi velká (tzv. bifteky), jejichž hmotnost je často větší než půl kila. A k tomu mohou být rajčata nejen červená, ale i růžová, žlutá, oranžová, zelená, pruhovaná, atd. Mohou být také s plodem kulovitým nebo připomínajícím švstka, datli, hrušku, atd. Jaké rajče chcete pěstovat si musíte vybrat sám! Potom je odzkoušet a buď u něho zůstat nebo zkoušet dál jiné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.74 (?), 8.3.2017 10:51

První pěstujte klasiku Stupické polní rané, a pak už to záleží na vás.

Promyslete si, co za typ rajčat chcete, jestli cherry, steaková, pastová, jestli je máte na saláty, ozdobu jídel, sušení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika