Odrůdy melounů pro venkovní pěstování



host - 209.180 (?) 
25.2.2023 11:02, zobrazeno: 1152x

Dobrý den,

ráda bych zkusila pěstovat vodní nebo i jiné melouny. Zahradu máme kousek za Prahou. Odrůd vodních melounů je na trhu hodně. Nevím, jaký zvolit, aby dozrál.

Našla jsem odrůdu Rosario F1 -je menší a měla by zrát od července. Dále meloun Klondike, který zraje také od července, ale má mít velké plody. A odrůda Moro F1, která také má zrát od července. Plody střední.

Děkuji za radu.

Zdena

 

 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.40 (?), 26.2.2023 12:49

Pestuji odrudy Lajko II ta je rana a Sugar Baby je velmi rana ale ta mi dozrava v polovine srpna az zacatkem zari stredni morava nad. vyska 285 m zalezi take na pocasi   kolik bude slunicka   vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.20 (?), 26.2.2023 14:56
Mě krásně rostl a plodil Crimson Sweet, 220m n. m. kousek za Prahou. Akorát jsem s pěstováním přestal, protože přesně dozrávají od poloviny srpna a to už nikdo moc melouny nemusí. PSM
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.180 (?), 27.2.2023 18:52

Děkuji za typy. Vyzkouším. Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.24 (?), 5.8.2023 7:58

Trochu opožděně reaguji na dotaz. Pěstuji roubované vodní melouny 10 let a mám s nimi skvělou zkušenost, plody k 10kg nejsou výjimkou. Léty jsem se dopracoval ke dvěma nejvděčnějším žíhaným odrůdám, Crimstar a Crimson Sweet. Crimstar je nejranější, má vždy první plody, dnes jsme sklidili první kus a to letošek nepatří zrovna k melounovým rokům. Crimson je trochu pozdější, ale stále ještě raný.Oba jsou (pokud vyzrají) naprosto skvělé. Je ale nutno nechat je dobře vyzrát, netrhat hned, jak přestanou růst. V horších podmínkách lze pěstovat zelené Sibiřské ohně. Jsou menší, u mě zrály v dobrých letech po 15.7.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika