Nemoc hadovek (okurky)



host - 43.107 (?)
7.6.2012 7:03

Skleník jsme vykouřili, ještě teď ráno jsme okurky s přítelem kontrolovali a žádná sviluška na tom není. Mají to pouze 3 okurky z 11, a mají to jak Saladin tak Superstar.Rostliny se vyvyjely normálně, jako ostatní, akorát teď udělaly tohle. loni jsme svilušky měli, stříkali jsem postřikem Omite a okurky rostly normálně dál. Letos jsme koupili znovu, ale ještě nestříkali. Myslíte tedy, že máme raději preventivně postříkat?Jak říkám, zatím tam nic není, jak včera tak dnes jsme to kontrolovali.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 43.107 (?), 7.6.2012 7:03

Skleník jsme vykouřili, ještě teď ráno jsme okurky s přítelem kontrolovali a žádná sviluška na tom není. Mají to pouze 3 okurky z 11, a mají to jak Saladin tak Superstar.Rostliny se vyvyjely normálně, jako ostatní, akorát teď udělaly tohle. loni jsme svilušky měli, stříkali jsem postřikem Omite a okurky rostly normálně dál. Letos jsme koupili znovu, ale ještě nestříkali. Myslíte tedy, že máme raději preventivně postříkat?Jak říkám, zatím tam nic není, jak včera tak dnes jsme to kontrolovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.47 (?), 29.8.2016 19:25

zdravím všechny, já mám zase problém, že mi račaly vyrůstat hadovky ve skleníku bez dužiny semen, jen je v nich jakási vlhká pěna.

Neví prosím někdo co to je za problém a jak jej vyřešit??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.126 (?), 25.7.2012 17:04

mam jinej problém na hadovce začíná hnít spodek stonku a brzy uhyne celá vzrostlá rostlina za krátkou dobu odešly tři

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosta.k2 - (1) - 54.139 (?), 26.7.2012 14:40

Také se připojím s dotazem. Hadovky ve skleníku žloutnou, spoustu malinkých plodů zežloutlo. Rostliny navíc přes den hrozně uvadají, přes noc se jakštakš zmátoří a takhle to jdem dokola. úpal by mít neměly, přes skleník je natažené stínovka a vlůáhy mají také hodně. Včera jsem na rostlinách objevil drobné pavučinky s hnědými tečkami, nejvíc v paždí listů, ale i na listech. Může se jednat o svilušky? A případně způsobují tohle uvadání a žloutnutí ony? Přikládám foto na celou rostliny...

Hadovky (okurky)
Hadovky (okurky)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.7.2012 14:48

Totální devastace sviluškou, tady už žádný postřik nezabere bo listy jsou zničeny, oberte plody, ostříhejte napadené listy (asi to budou všechny a rostlina by měla obrazit. Já to tak udělal o víkendu a už má pěkné nové výhony včetně květenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.226 (?), 26.7.2012 15:00

Jestli se ke sviluškám nepřidala i houbová choroba "vadnutí okurek".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 26.7.2012 15:23

Ano, také se mi to tak jeví. Typické je právě vadnutí ve dne, zmátoření v noci. Nedávno na to byl ještě Previcur, mně perfektně zabral, ale co je dnes, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.7.2012 15:31

Tak takhle se mi choval cukrový meloun ve foliáku, nakonec skonal s úplně hnědým stonkem a zničeným kořenovým systémem, an to byla roubovaná rostlina. Previcurem postřikujete rostlinu nebo proléváte zem?

V tomto případě už rostlina nemá listovou plochu takže proto doporučuji ostříhat, zda ji půjde zachránit je otázka, každopádně sviluška se podepsala velmi silně.

Na hadovce ve foliáku mi v půlce rostliny začalo jakoby zahnívat 20 cm stonku, to jsem ošetřil Rovralem, Previcur mne nenapadl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 26.7.2012 15:39

Tím Previcurem jsem zalil půdu. Dvě okurky, na kterých listy splihle visely a s kterými jsem se už loučil, během několika dnů zázračně ožily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.7.2012 16:35

Teď při návratu domů jsem zabrousil do skleníku a objevil úplně hnědý stonek roubovaného melounu, hned jsem si vzpoměl na tuto diskuzi. stonek jsem ustřihl a rostlinu lehce vytáhl ze země, stejně jako ten cukrový. Jenže tady to nabralo nenápadnější formy, rostlina uhynula od víkendu dosti rychle. Ošetřoval jsem proti sviluškám a tohle mne vůbec nenapadlo, spíše jsem o tom nevěděl, takže už jsem opět chytřejší. Vloni jsem řešil plíseň a rostliny mi likvidovaly svilušky, letos svilušky a přidalo se něco dalšího. Plod jsem sklidil, bohužel není sladký, kdoví jak dlouho už ho rostlina neživila. Mám tam ještě jednu a preventivně proliji zem okolo ní Previcurem, protože má násadu nových plodů.

Podarok severu
Podarok severu
Vypadá pěkně ale to je vše, není sladký.
Vypadá pěkně ale to je vše, není sladký.
Zbytek kořenů a stonku s viditelným místem roubování.
Zbytek kořenů a stonku s viditelným místem roubování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika