Melounoviště 2011



host - 216.103 (?)
8.5.2011 11:09

Pěkný den, koupil jsem již předpěstované roubované sazenice melounů. Ještě jsem je nevysadil, protože je ještě zima. Mám je doma v teple. Ale po čtrnásti dnech se mi na listech začali objevovat takovéto divné skvrny viz foto. Listy začínají uvadat. Nevíte prosím někdo co s tím? Jestli je to plíseň nebo něco jiného?

Flekaté listy
Flekaté listy
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 42.36 (?), 4.5.2011 13:56

Dobrý den, já letos se pokouším pěstovat melouny poprvé. Zasela jsem sugar baby a divila jsem se, že po dvou dnech byly vyklíčené, téměř 100% klíčivost - snad asi jeden z 12 nevyklíčil. Po třech dnech jsem zasela tykev fíkolistou na roubování, ta ale nic. Už je to minimálně týden, snad i víc a tykev nic. Meloun nasazuje pomalu pravé lístky, takže roubovat už nestihnu. Toť jen můj poznatek z prozatímního pěstování melounů :) Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 4.5.2011 15:01

Dejte melouny do chladné mítnosti na okno kam nesvítí slunce a jejich růst se hodně zpomalí, podívejte se na semena fíkolisté zda již klíčí nebo kupte tykev Sprinter, namočte ji na půl dne do vlažné vody a šupněte do zeminy, udržujte teplo (22-25°C). Za týden až deset dní uroste k roubování, stejně rychlá je i tykev Herkules, naopak Atlas je velmi pomalá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.103 (?), 8.5.2011 11:09

Pěkný den, koupil jsem již předpěstované roubované sazenice melounů. Ještě jsem je nevysadil, protože je ještě zima. Mám je doma v teple. Ale po čtrnásti dnech se mi na listech začali objevovat takovéto divné skvrny viz foto. Listy začínají uvadat. Nevíte prosím někdo co s tím? Jestli je to plíseň nebo něco jiného?

Flekaté listy
Flekaté listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.36 (?), 9.5.2011 8:39

Mirku, moc děkuji za rady, tohle mě vůbec nenapadlo, bohužel je již asi pozdě, melouny mají pravé lístky a tykve jsem už vyhodila. Aspoň vím pro příští rok. Moc děkuji. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.2 (?), 13.5.2011 9:22

prosim vas poradte asi sem zasel brzo melouny a maji asi delku 30cm a uz kvetou mam ich porad v korenacich chytnou se venku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 13.5.2011 13:45
Já mám některé i delší, taky kvetou, a o víkendu se chystám vysadit je ven. Pak už je to o počasí a podmínkách k růstu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.2 (?), 13.5.2011 17:50

jo dekuji potesil jste mě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.254 (?), 19.5.2011 9:22

Je prosím možné pěstovat melouny v nádobě? Příp.jak velké? Jaký je rozdíl v plodnosti oproti rostlinám pěstovaným volně? Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 19.5.2011 10:14

Možné to je, vloni jsem měl tři nádoby cca 25 litrů, tři sazenice rychlých odrůd melounů a úroda činila na každé rostlině jeden zhruba tříkilový plod. Pokud je možnost tak ven s nima, nebo do foliáku.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.250 (?), 21.5.2011 21:50

Letos budu neroubované rostliny pěstovat PE pytlích. Jelikož se kořenový systém melounu rozlézá spíše do stran než do hloubky, vysadím rostliny do pytle položeném naležato, tím by snad rostlina mohla lépe využít omezený prostor. MZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika