Melounoviště 2009



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 40.188 (?) 
13.9.2009 17:50

Tak ten je i barvička snad se taky dočkám

A pro pana výše... tak zkušební políčko, to je super a jede Vám to opravdu rychle.Arašidovník hmmm to je něco, ještě pistácie... ale to není špatný nápad-musím malinko prolistovat net.a kouknout jak se pěstují mám je moc ráda.Fíkovníky mám také 2 a tento rok jsem je póprve vysadila a už jsem i papala:)) to je také moje radost.Přeji hodně uspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 40.188 (?), 14.9.2009 18:45

Melouňáci s rychlointernetem já jsem stále tady na tomto štrůdlu-doufám, že tu naše stará i ta nová parta milovníků zůstane.Sic už nám to brzy odzvoní, ale věřím, že u mnoha z Vás je právě melounobraní-takže fotaaa sem... brrrrr venku je kosa.

Šišouni jak se máte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 241.21 (?), 15.9.2009 9:37

Dobrý den, druhá nit k melounovišti je jak vidno důsledně ignorována.  Hledala jsem a nenašla ve štrůdlu  "Melounoviště 2009" odpověď na otázku, která mě právě teď velmi zajímá. Jedná se mi o to, kam melouny dát do doby, než se snědí a jak dlouho mohou být někde uskladněny? Potřebovala bych, aby mi jich pár vydrželo do konce října, kdy budeme mít rodinnou sešlost a právě na ní bych chtěla udělat za melouny 2009 tečku. Prosím o názory, vydrží melouny do konce října nebo nevydrží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 15.9.2009 10:21
Já bych je dal do chladna a položil tak jak ležely na záhoně a kontroloval zda neměknou nebo nehnijí. Stopku ustřihnout a nechat na melounu. Dále citát z netu: "Kromě složitého načasování sklizně je zde mnoho dalších problémů, spojených se sklizní melounů. Jestliže je pole příliš mokré, mohou melouny rozpraskat, zvláště když se sklízí ráno, kdy mají nejvyšší turgor. Nebezpečí praskání může být sníženo tím, že se sklízí odpoledne a stopka se neodtrhává, ale uřezává. Pokládáním plodů naležato a ne na užší konce lze také předejít praskání. Melouny se skladují při vyšších teplotách a nižší vlhkosti než cukrové melouny (10-15 °C, 90 %). Uskladnění na delší dobu při teplotě pod 10 °C může vést k poškození chladem, jeden týden při 0 °C může způsobit vznik dolíků, ztrátu barvy a chuti. Při 10-15 °C mohou být uchovávány 2 až 3 týdny po sklizni. Přesto se červená barva postupně ztrácí". Tolik článek a Vám přeji hodně dlouhou dobu pro uchování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.60 (?), 17.9.2009 19:04

Chtěla bych se také pochlubit melouny.Letos pěstuji poprvé venku na černé textilii dvě roubované a dvě neroubované.Roubovaná jedna uschla a druhá má 3 melouny, tak do 5 kg.Neroubované mají po dvou melounech.Jeden jsem utrhla a měl 10kg.Ostatní mají tak 5-6kg.Ještě mám ve foliáku 2 sazenice, roubovaná má 3 melouny, jeden jsme snědli 7.30kg a2 melouny kolem6-7kg tam ještě jsou.Druhá neroubovaná neměla ani melounek.Jěště venku je mám přikryté celé léto bílou textilií.Bydlím na jihu, nadmořská výška 500.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.9.2009 19:44

Foto???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 18.9.2009 11:29

Jasněěě fotooo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.60 (?), 18.9.2009 17:04

Nemám fotoaparát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.9.2009 18:41
Další úlovek který nerostl na geotextilii.
váha 7 kg, dutý na poklep, stopka nezaschlá, žádná žlutá proleženina
váha 7 kg, dutý na poklep, stopka nezaschlá, žádná žlutá proleženina
Sladký hodně, křupavý, řekl bych že již trošku přezrálý.
Sladký hodně, křupavý, řekl bych že již trošku přezrálý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.26 (?), 18.9.2009 21:55

ahoj, chci se zeptat, jak dopadli melouny na strese garaze? Moc vam s tou strecho fandim:-)

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika