Letošní venkovní sázení rajčat a paprik



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?) 
16.5.2018 15:59

Tak hodně pečlivý muž? wink

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 184.133 (?), 17.5.2018 8:08

 Docela by mě zajímal názor na malou sadbu. Je lepší sázet malé rostliny ven, nebo je nechat růst ve skleníku či pařeništi a dát je na konečné stanoviště mohutnější?

Pokud jde o pořádek tak v práci na stole hrůza, doma jsem pod tlakem, tak uklízím, ale v zahradě se sám od sebe snažím o rovné řádky, stejnoměrné vzdálenosti sazenic od sebe, tyčky +- kolmo, stromečky taky tak nějak. Nikdo mi tam nepomůže a ta pravidelnost ve výsadbě, výsevech šetří čas. Když vezmete plecí rámeček (šintovačku), máte při rovných řádcích a stejných vzdálenostech sazenic hotovo za mnohem kratší dobu, než když se někde mezi sazenicemi nevejde, nebo musíte někde škrábnout dvakrát, ale opatrně. obyčejně dělám řádky a vzdálenosti tak abych projel jednou nebo jednou tam, podruhé zpátky a pak kolmo mezi sadbou. A nářadí? Je lepší ho uklízet někam, kde ho budu vidět, než nechat ležet v řádce, v trávě. To když nečekaně potkáte hrábě, tak můžete mít i bouli, zlomenou násadu... Vloni jsem hledal asi měsíc švédské hrábě. Zahrada 400 m2, hrábě nikde - vypadalo to, že je někdo odnesl přes plot. Nakonec jsem je našel až když začaly zrát borůvky - dal jsem je na "posadu", abych je viděl. Až budu hledat něco příště, musím si říct: "dívej se výš".  Odhlášený Ivan z okenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 17.5.2018 9:58

Letos jsem 10.4. přenášel sazenice (všechny jsem vyséval o měsíc dříve ve stejný den) do skleníku v kelímcích, a protože jsem jich měl moc, tak jsem pět kousků zkusil dát ven - že to risknu. No a vyšlo to, jenom jeden den, resp. noc, klesla teplota na +1°C, letos zkrátka bylo to štěstí, které nás minulo poslední dva roky.

Sazenice, které si to hoví už víc než měsíc venku v zemině, jsou nesrovnatelně silnější, než ty, které ač stejně staré, byly v kelímcích (dostatečně velkých kelímcích!) ve skleníku.

Uvidím ještě, jak se to projeví na sklizni, tam zas takové rozdíly nečekám, přecejen rostliny jsou stejně staré.

Každopádně to beru jako jasný signál, že rostlině se víc líbí být co nejdřív v zemi. (pokud jde o rajče). Současně ale nepochybuju o tom, že až to příští rok zopakuju, tak už mě ten květnový mrazík vyvede z omylu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.44 (?), 31.5.2018 8:26
Zamulcovane...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.44 (?), 31.5.2018 8:30
a vonku podrastli za 2 tyzdne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.44 (?), 31.5.2018 8:33
Stupicke polne skoré

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.249 (?), 15.5.2020 23:44

Zasadila jsem rajčata jako každý rok na záhon již koncem dubna. Nikdy jsem ochranu před mrazíky neřešila, vždy to nějak zvládly. Letos už jsem nevydržela a když meteorologové hlásili mráz a sníh, zabalila jsem rajčata jednotlivě do bílé netkané textilie, dvojité vrstvy, gramáž 19g/m2. Nemáte někdo, prosím, zkušenost? Jak dlouho mohu rajčata nechat zabalená? Byly v textilii 3 dny, včera jsem je z ochrany osvobodila (je to možné, jak narostly?! vždyť byla opravdu zima!), na dnešní noc jsem je zabalila znovu, hlásí mrazík. Mám strach, aby nechytly plíseň, když budou v té dvojité vrstvě a v deštivém počasí třeba týden. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika