Kudrnatost listů rajčat



host - 232.119 (?)
21.4.2018 9:57

Myslím, že máte pravdu. Také mám opakovanou zkušenost se substrátem Agro. Poprvé náhodně - část přísady byla v su Agro, část v jiném, další rok jen kontrolní vzorek a bylo to stejné i když už byla jiná šarže. Nejspíš náhoda, ale od té doby se výše zmiňovanému vyhýbám na cokoliv.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 13.77 (?), 17.4.2018 8:34, zobrazeno: 6745x

Po pikýrování rajčat začaly horní lístky kudrnatět tak, že některé jsou jako sbalené do klubíčka.Poradíte čím to je?Děkuji Jan Krchov

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.23 (?), 21.4.2018 9:32

Dobrý den,

problém bude pravděpodobně v použité zemině při přesazení do substrátu. Tenhle problém jsem měla pravidelně dva tři roky zpátky a letos ještě nevím, teprve budu pikýrovat (výsev teprve po Josefu). Semínka vysetá do výsevního substrátu a následně rostlinky s pravými listy před pikýrováním vždy vypadaly zdravě-normálně.Pak jsem je přesadila-přepikýrovala do zahradního substrátu od Agro (zemina zakoupená v Penny marketu) a začaly se dít věci-úplně stejný problém jako Váš. Myslím si, že problémový byl přechemizovaný zakoupený substrát z kompostárny(pesticidy a herbicidy), na což jsou nejspíš rajčata háklivá... Třeba paprikám vůbec nevadil. Letos jsem pokusně schválně sela semínka do jiffů a i do výsevního substrátu, obojí pěkně vzešla. Na své zahradě vůbec nepoužívám žádnou chemii ani k hnojení, ani k postřikům. Hnojím jíchami. Letos zkusím substrát smíchat se zahradní zeminou a uvidím... Při sázení použiju mykorhozní houby Symbivit, které významně podporují růst nejen rajčat. Nemusím mít pravdu ohledně substrátu a kroucení listů, ale jeví se mi to tak. Přeju nám a všem hodně štěstí (tento problém zde mělo i více pěstitelů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.23 (?), 21.4.2018 9:55

Zapomněla jsem dopsat... Znovu jsem přesadila postižená rajčata a vyštípla  jsem pokroucený vrchol a nechala vyrazit další   nový vrcholový hlavní výhon z pod listů, který už vyrostl normálně a dál se sazenice vyvíjely už normálně. Trochu to zbrzdí vývoj rostliny(úrody jsem se dočkala a nemám skleník), než naroste tak, jak má. Bylo mi líto sazenice vyhodit, protože by z nich vůbec nic nebylo. Jen jsem pokusně při přesazení změnila, promíchala zeminu, což bylo nejdůležitější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.119 (?), 21.4.2018 9:57

Myslím, že máte pravdu. Také mám opakovanou zkušenost se substrátem Agro. Poprvé náhodně - část přísady byla v su Agro, část v jiném, další rok jen kontrolní vzorek a bylo to stejné i když už byla jiná šarže. Nejspíš náhoda, ale od té doby se výše zmiňovanému vyhýbám na cokoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 21.4.2018 14:27

Není to náhoda, tu zkušenost se zahradním substrátem Agro má mnoho lidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.118 (?), 21.4.2018 21:08

Doporučuji si kupovat (pokud nemáte jiné možnosti) profesionální substrát a nebudete mít žádné problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.23 (?), 22.4.2018 7:20

Dobrý den, mám letošní i jiný koupený substrát - hoštický speciální zahradnický pro rajčata a papriky. Snad ten bude v pořádku. Zásoby substrátu Agro - Penny market z dřívějška radši použiji jinam a pro jistotu řádně promíchaný.Můžete doporučit, prosím,   značku osvědčeného profesionálního substrátu? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika