Klasicke rajce vs cherry



host - 224.190 (?)
18.2.2019 19:54

Já jsem právě objevila cherry Roma v krámě. šíleně mi chutnají. Hledám semínka, ale jen 2 obchody nabízí cherry Roma. Ostatní mají jen Roma. Zkouším zasadit ty semínka, ale jeden člověk mi říkal, že prý mi vyroste prdlajssadzkouším... ale nevím, zda to není zbytečně. Na vašem obrázku je jaká odruda?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 106.129 (?), 18.2.2019 11:26, zobrazeno: 2942x

Dobrý den, 

prosím o radu. objevila jsem odrudu mini (cherry) roma a hledám někde v okolí semínka. Všude mají v nabídce jen Roma. Chutnaji velká rajčata i cherry vždy stejně? Když se jmenují stejně? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.2.2019 17:56

V každém takovém rajčeti je nejméně 50 dobře klíčivých semen. V loňském roce jsem je pěstoval. Byly si dost podobné. Rostliny byly vysoké až 2 metry, což mě u cherry rajčat překvapilo. Chuťově byly mimořádné (velmi sladké), na rozdíl od těch, které jsem v lednu koupil v obchodě.

Plody
Plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.190 (?), 18.2.2019 19:54

Já jsem právě objevila cherry Roma v krámě. šíleně mi chutnají. Hledám semínka, ale jen 2 obchody nabízí cherry Roma. Ostatní mají jen Roma. Zkouším zasadit ty semínka, ale jeden člověk mi říkal, že prý mi vyroste prdlajssadzkouším... ale nevím, zda to není zbytečně. Na vašem obrázku je jaká odruda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.7.2019 12:53

Já jsem letos vysil semínka z jednoho plodu přivezeného z Maroka do českých marketů: (Šišatá) "Mini Roma". V loňském roce to byla kulatá cherry rajčátka ze stejného zdroje. Klíčivost téměř 100%. Obojí rajčátka jsou velmi chutná a rostliny vypadají stejně (velmi vysoké). Asi to nebude hybrid a daly by se přesévat. Vzhledem k přirozenému dozrávání na zahradě nedozrávají plody na jednom vijanu najednou. Ostaní plody na snímku jsou Vilma, Rozova Magia, Rugby a Stupické. Jenom ty papriky červenají jen některé. Zatím.

Rajčata
Rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika