Keříčková rajčata - pokus



host - 128.28 (?) 
24.2.2013 16:46, zobrazeno: 5686x

Dobrý den, dosud jsem pěstovala pouze rajčata tyčková F1 a hodlám v tom i pokračovat. Ale dostala jsem z Anglie několik spíše kuriozních druhů semen zeleniny a mezi nimi i rajčata keříčková nehybridní (Tomato Red Alert, Tomato Plum Roma).

Může mi někdo poradit, zda zkusit pěstování na zahradě, když pozemek není extra kvalitní (přesto se mi daří pěstovat různé zeleniny) a prostředí je vlivem skladby flory na parcelách okolních sousedů náchylnější k chorobám?Myslím tím, zda nějak zaštipovat, vyvazovat, častěji ošetřovat postřiky apod.

Mimochodem -  k jiné diskuzi na těchto stránkách, z běžných odrůd máme stále nejraději Bejbino a vloni jsem si nemohla vynachválit Corzaro F1 od Sema. Odrůdy větších rajčat střídám, ale už moc ve svých podmínkách neexperimentuji. Bohužel Corzaro F1 dobré na sušení apod. letos není k mání.

 San Marzano jsem měla předtím, nebylo tak plodné a jako pozdní špatně dozrávalo a dříve praskalo nebo podlehlo chorobám.

A souhlasím, že u kupovaných sazenic od zahradníků na trhu není vždy jistota, zda jsou z originálního balení semen a uvedená odrůda.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.163 (?), 25.2.2013 17:14

Keříčková rajčata se nezaštipují, já je pěstuji na netkané textilii aby plody neležely přímo na hlíně postřik proti plísni je u těchto rajčat nutný zvlášť když je deštivější rok. Jsou rozložitější, já z keříčkových pěstuji Šejka a Pavlínu. Na péči nejsou náročná pouze náchylnější k plísni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika