Kdy zasit papriku, rajce, okurky



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?) 
7.2.2010 17:08
ja osobne granule nepouzivam, kdyz mam doma k dispozici kravsky orginal. ale pokud na granulich pisou kravsky tak zkuste....to se tyce houby pychavky, tak tak tech bych se bala, nevim proc ale nepritahuje me tento styl.. to si zajdu radeji do lesa mam jich tu dost a zbiram jen ty klasicke hriby, co jsem vzdy zbirala s babickou a vyznam se v nich a kdyz touzim po houbach, tak si zajdu na pastvinu na podzim, kde se pasou kravy a mam tam svoje zampiony... A k dotazu jak hlidam vodu ve sadbovacich, tak tam nemam igelit a nechavam jim proudit volne jako myslim vzduch,.rosim rostlinky kazdy den nebo co druhy, a tim padem mi voda neodteka na krabici a nemoknou. nekdy treba jen porosim rostlinku, ktera ma treba svuj prostor trochu suchy nez ty ostatni. ja jsem spise takova fledmaticka zahradnice, pestuji to podle casu a tak se snazim si to odlehcit. jinak kdyz jsem mela rajcata v trave a nektere na zahonku, tak ty v trave meli vice vhkosti nez na zahonku. asi trava dela svou praci... PS: mate tu starsi fotky . a letos chci uz ji mit plne vyuzivanou a ona je jeste trochu delsi za stromem na levo jeste pokracuje ,, ale tam uz mam zase zahradku s rybizi , liskama, svestkama a tak ruzne.... poprosim o zadne vysmesne poznamky k te zahrade. Ale udelat z obecni skladky udelat zahradu , da hodne zabrat.
nic moc ale cast zahrady uz je trosku pruchozi , po roce kdyz jsem ji dostala
nic moc ale cast zahrady uz je trosku pruchozi , po roce kdyz jsem ji dostala
to je zase o dalsi rok pozdeji. take jeste nic moc
to je zase o dalsi rok pozdeji. take jeste nic moc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 7.2.2010 17:36

Hezky to dáváte dohromady. Až stromy pořádně zakoření, tak část podzemní vody odsají. Co je to za řeku na té fotce?
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 7.2.2010 17:45
to je uz vydlabane vodou, co tece destova voda z poli a pastvin, co je tam nad nama neboli za nasim pozemkem... jak jsem uz psala..to byl kus pozemku, ktery byvyla vlada tak trochu ponicila... no a obec si sni delala skladku a kdyz nam byly pozemky vraceny,, tak na tom dilu neslo ani orat ani past treba kravy a tak, tak jsem to teda si vzala na starost- ale mam jeste kousek pozemku, ktery mam hned u baraku a ten je lepsi... ale jak rikam na tom pozemku co je na fotkach mezi mladymi stromky, jsem mela uz rajcata, okurky... rostlo to vyborne, ale je tam mokro..jako misty to je fajn..uz jsme tam navozili novou hlinu, ale plevel tam jeste misty byva... ale vidim to uz realne... jinak jeste tomu rikame Džungle.haha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 8.2.2010 22:03

vlozim tu foto meho sadbovace, podle odstinu vidite ktere rostinky musim zalit a ktere ne. a tak si hlidam tu vodu v tech krabicich, kazda rostlinka ma svoje dny na zalivku. jinak asi na konci tydne jim prisypu zeminy.

tmava barva , svetla potreba zalivku, tak to vzdy obhlidnu kazdy den
tmava barva , svetla potreba zalivku, tak to vzdy obhlidnu kazdy den
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 6.1.2012 9:48

Mirku, už dříve jsem chtěla vložit odkaz na pěkné video o VODĚ, kde mimo jiné ukazují na vliv myšlení i hudby i... na vodu a tím i na rostliny, které jí zaléváme.

Třeba je to hloupé, alé já se od té doby snažím upřímně děkovat za vše... a vlastně na zahradě jsem to dělala i dříve nevědomě pocitem štěstí, který zažívám... jako Vy všichni, kteří pracujete na zahradě pro radost  smiley. Pěkný den, Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 14.2.2010 17:29
Dnes jsem v TV shlédl návod pana Meisla na výsev papriky. I když jeho postup znám (osobně používám agroperlit), rád jsem se na něj znovu podíval. Vnímavý divák si ale musel všimnout na pozadí jedné podstatné věci, a to že nádherné velké papriky jsou pěstovány na profesionální úrovni pod kryty! Podařilo se někomu vypěstovat tyto papriky těchto rozměrů venku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 22.3.2010 23:46
ahojky vsem uz se blizi duben a nase soutez s vysetim rajcat a paprik... chystam se tedy na pripravu... uvazovala jsem nad tim zda to 10.4 vysit doma nebo ve foliovniku do zeme... a jeste ty odrudy... tak kdo soutezi..Nejde o to kdo zvitezi ale spise o prispevky a pripadne jak jde pozdni vysev a jak si dari s urodou o proti drivejsimu vysevu--- a ti zase ozivuji toto tema-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 10.4.2010 1:39

ahojky vsem, dneska zacnu zkouset vysevem rajcat a paprik a zjistim zda se to nejak s urodou stihne... protoze ja nikdy nad datem nepatrala... ale uz nebudu prepikyrovat nekolikrat... spise jen dva krat.---jednou po vysevu az budou uz hodne olistene a pak rovnou do zeme ven

CHCI se zeptat prida se nekdo s dnesnim vysevem... mejte se mezitim fajn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.12 (?), 10.4.2010 6:53
Dobré ránko! Že by jsem to zkusil s rajčaty ve foliáku? U rajčat je to reálné protože i rostlinky ze semen plodů loni zapomenutých v zemi, vyrůstají v pohodě. U paprik to ale vidím jako ztrátu času. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 10.4.2010 9:01

No, já to budu muset zkusit s paprikami do skleníku, část přepikýrované sadby jsem si spálila ve skleníku. Vyjde, vyjde, nevyjde, koupím, jiná volba není. Ale naseji semínka přímo na budoucí stanoviště. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika