Jak sázet semena a jak pikýrovat rajčata



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?)
18.3.2010 10:10

Díky za upozornění. Jedná se o přísadu papriky a ta zůstává (jak která odrůda) někdy i tři týdny v perlitu (do zesílení), rajče se snažím přepíchat co nejdříve. Z perlitu lze za pomocí vody sazeničky vyjmout bez poškození kořenů ale při přepichování už k nějakému poškození dojde. A tady by měl substrát živiny na "rozjezd" poskytnout. Při výsadbě ven je dobré také 2 týdny počkat, zvláště pokud se naruší kořínky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 191.158 (?), 17.3.2010 15:28
Hnojit asi za 14 dní po přepikýrování. IVIirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 18.3.2010 8:53

Ale Mirek v retazci "Semena ze zahranici" pise: 

"V okamžiku kdy se dostane přísada z "líhně" opatrně tekutým hnojivem ji prolívám i když je v perlitu. Perlit se mi osvědčil na vše, počínaje paprikami a révou konče, samozřejmě amatérsky." 

191.158 ma iny nazor... Ako je to teda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 18.3.2010 10:10

Díky za upozornění. Jedná se o přísadu papriky a ta zůstává (jak která odrůda) někdy i tři týdny v perlitu (do zesílení), rajče se snažím přepíchat co nejdříve. Z perlitu lze za pomocí vody sazeničky vyjmout bez poškození kořenů ale při přepichování už k nějakému poškození dojde. A tady by měl substrát živiny na "rozjezd" poskytnout. Při výsadbě ven je dobré také 2 týdny počkat, zvláště pokud se naruší kořínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 18.3.2010 11:12

V kazdom pripade Mirek vdaka za rady. Vas postup sa mi paci a skusam to tiez.... na rajcinach. Zatial mam rastlinky v mokrom perlite pri okne... ale prave listky este nemaju. Doteraz bolo take "tmave" pocasie, potom sa to tazko pestuje. Niektore semiacka asi ani este nedoklicili. Pockam na prave listky a dam ich do substratu. Azda bude dost svetla a vsetko porastie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.193 (?), 17.3.2010 18:23

Mohu rajčata vysadit rovnou do větších kelímků? Proč bych je měl dávat do malých a poté do velkých? Není to zbytečné? Letos je budu dělat poprvé, tak nevím.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.12 (?), 17.3.2010 19:36
Jak máte velké sazeničky? Kde je budete mít umístěny? Čím méně světla, tím více se rostlinka bude vytahovat. Vytáhne se Vám ve velkém i v malém kelímku, z malého ho můžete ještě zapustit do většího a na stonku v zemině vyraší další kořínky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.193 (?), 18.3.2010 8:25

Zatím mám jen semínka, dám je do kelímků o obsahu cca 200 ml (do zeminy určené k sadbě), které umístím na okno nad topení na jižní stranu, přes ně asi potravinářskou folii. Počítám s tím, že je vyseju teď o víkendu, do skleníku je dám až nebudou mrazíky (teda pokud mi z nich něco vyroste). Nikdy jsem to nedělal, ale připadá mi zbytečné je přesazovat, chci jich tak 20, víc se do skleníku stejně nevejde. Měl bych něco na mém postupu změnit? Budu rád za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.158 (?), 18.3.2010 8:38
Pokud je dáte za okno tak se Vám určitě vytáhnou. Otázka je jak budou pak vypadat při výsadbě do skleníku - zda silné a pevné, nebo vytáhlé a tenké. Pokud jich chcete 20 tak je to přepikýrování hračka. IVIirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 18.3.2010 8:58

Taky lze nenaplnit zeminou až po okraj a jak budou postupně narůstat zeminu dosypávat. Viděla jsem tenhle postup někde, v rcp nebo v čem, u paprik. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.193 (?), 18.3.2010 11:11

Tak je dám na okno na severní stranu. Nevytáhnou tolik a s tím dosypáváním hlíny to asi také zkusím. David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika