Jahody na balkon



Stránky: 1,  2   
host - 158.34 (?) 
30.3.2012 12:58, zobrazeno: 25554x

Dobrý den, mám na balkoně 3 nevyužité truhlíky. Chtěl bych v nich zkusit nějaký dlouze plodící druh jahod (můžou být i převislé). Máte s pěstováním jahod na balkoně zkušenosti? Doporučíte mi nějaký druh? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.163 (?), 31.3.2012 16:32

jahody převislé jsem pěstovala v truhlíku pouze jednou ale jejich chutˇnebyla dobrá, ale zkusila jsem měsíční jahody dají se sklízet celé léto plody jsou menší ale chutnají mnohem lépe sázela jsem po třech sazenicích do truhlíku 50 cm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 1.4.2012 19:56

Zdravím.

Také mám zkušenost s měsíčními. Několik let po sobě jsem si vždycky koupila na jaře v super hyper obchodě platíčko, dávala jsem taky asi tři na půl metru. Krásně to rostlo, velikost truhlíku stačila k uživení, zálivka byla taky dobrá, postupně trsy pokryly listy půdy. Plodily hodně a dlouho, i když malé plody, ale měla jsem po 12 trsech, to už se nazobat dalo. Po sezoně jsem je pak přesadila do zahrad k babičkám a k chatě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.180 (?), 2.4.2012 0:20

mám niekoľkoročné skúsenosti s jahodami na balkóne, treba si kúpiť previslé = celoročne rodiace - remontatné, zasadiť do čerstvého substrátu, občas pohnojiť a môžete sa tešiť na krásnu úrodu. Na zimu zakopať do záhrady, v paneláku hocikde do trávy pred dom, v pohode prezimujú a znova zasadiť do truhlíka. nech sa vám darí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.34 (?), 5.4.2012 14:54

A doporučíte mi přímo nějakou odrůdu (název)? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.180 (?), 7.4.2012 8:32

Kúpte si akékoľvek stáleplodiace jahody v záhradnom centre, na trhu tie v závesných črepníkoch, alebo v kvetinárstve, napr. odroda selva. V plnom lete vytvárajú množstvo šlahúňov, ktoré tiež kvitnú a rodia. Najlepšie je ich zasadiť do samozavlažovacieho truhlíka a primerane hnojiť hnojivom na jahody krist... on. Ja ich stále namnožím tak, že vedľa priložím truhlík so zeminou, najdlhšie šlahúne priložím na zeminu, zaistím kancelárskou sponkou alebo obyč. sponkou do vlasov. Mladé rastliny čoskoro zakorenia a plodia ako nová rastlina, vtedy ich odstrihnem od materskej rastliny a môžem preniesť na iné miesto. Takto si vždy namnožím množstvo nových rastlín, niektoré odnesiem na záhradu, Tie ktoré ostávajú na balkóne prezimujem v novembri alebo až v decembri zakopaním do zeme kdekoľvek pred panelám, v pohode prežijú a na jar ich vykopem a prinesiem na balkón. V truhlíku neprezimujú, zmrznú!! Jahody na balkóne mám pre moje vnúčatá vždy až do mrazov.

Prajem dobrú úrodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.4.2012 16:11

Jak vypadá převislá jahoda? Já znám jen takové, které když jsou v květináči, tak visí přes okraje, nebo visí dolů odnože. Neznám převislou jahodu, jen muškát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 5.4.2012 19:39

Z nabídky Semo: Jahodník TEMPTATION

Velkoplodý převislý jahodník vhodný do nádob i na záhony, vždy na plné slunce. Rostliny jsou náročné na vláhu a výživu, zvláště v době kvetení a tvorby plodů. Při pěstování v nádobách nesnáší zamokření substrátu. Rostliny jsou vhodné do samozavlažovacích truhlíků.

Tak uvidím co z toho vyroste a pak sem hodím foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.4.2012 19:57

Při pěstování v nádobách z nich budou viset maximálně tak akorát šlahouny, které pokud nezakoření, budou akorátně vysilovat matečnou rostlinu. 

Ještě by mne zajímalo kolik těch samozavlažovacích truhlíků je "schováno" za porostem jahodníku na přebalu se semeny wink. Nic proti SEMU ale tady se postavilo do jedné lajny s barevnými katalogy známých firem...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 5.4.2012 20:06

Uvidíme, říká slepej hluchému. Semínka stála 25Kč a z 15 jich roste 10. Co vyroste to vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika