Hokaido na balkoně



host - 147.92 (?)
22.7.2011 16:28

Zkusila jsem to loni, i když to nebyl původní záměr. Jenomže slimáci mi na zahradě sežrali všechny sazenice do jedné, takže tu poslední jsem vysadila na balkon, aby se aspoň uchovala. Dlouho měla jen samčí květy (jedli jsme je obalené v těstíčku, není to špatné, i když člověk od hokkaida obyčejně očekává víc...) nakonec jsme se plodů dočkali, ale byly jen dva, jeden normálně vzrostlý a druhý menší. Takže jedna rostlina sice stačí, ale s úrodou se moc počítat nedá. Zato ozdoba balkonu to byla náramná, spousta zelené hmoty, málem jsme se tam nevešli, prádlo jsem sušila na kouscích šňůr mezi úponky.

Každopádně jsem ráda, že letos slimáci nebyli tak žraví a hokkaida mám zas normálně na zahradě . Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
terezach - (1) - 101.126 (?), 21.7.2011 11:26, zobrazeno: 7855x

Dobrý den,

máte někdo zkušenost s pěstování dýní Hokaido na balkoně? Letos jsem si uasadila 2 semena, vyrostla jen jedna rostlina. Půdy má dost, kvete jak blázen, občas i samičí květy. Opyluji štětečkem, ovšem plody pod květem vždy odejdou, zřejmě nedošlo k opylení. Vystačí si jedna rostlina, aby sama sebe oplodnila, nebo na to jsou potřeba květy/pyl z jiné dýně? Máte někdo zkušenosti s úrodou na balkoně? Dýně má sluníčko do cca 13 hodiny přímo, pak už je ve stínu. Vláhy má dost, hlína je směs zeminy pro pěstování zeleniny + kompost.

Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.92 (?), 22.7.2011 16:28

Zkusila jsem to loni, i když to nebyl původní záměr. Jenomže slimáci mi na zahradě sežrali všechny sazenice do jedné, takže tu poslední jsem vysadila na balkon, aby se aspoň uchovala. Dlouho měla jen samčí květy (jedli jsme je obalené v těstíčku, není to špatné, i když člověk od hokkaida obyčejně očekává víc...) nakonec jsme se plodů dočkali, ale byly jen dva, jeden normálně vzrostlý a druhý menší. Takže jedna rostlina sice stačí, ale s úrodou se moc počítat nedá. Zato ozdoba balkonu to byla náramná, spousta zelené hmoty, málem jsme se tam nevešli, prádlo jsem sušila na kouscích šňůr mezi úponky.

Každopádně jsem ráda, že letos slimáci nebyli tak žraví a hokkaida mám zas normálně na zahradě . Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika