Papriky - 2013



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 96.54 (?) 
25.7.2013 18:49

To teda zírám pane Mičurinče.Já mám pořád takové chcípáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 25.7.2013 21:53

Amy je stejně nejlepší v technické zralosti, tehdy je křupavá a šťavnatá. Mi venku papriky teprve kvetou nebo odcházejí, zrovna dnes jsem jednu vhodil, od vysazení před dvěma měsíci prostě nezakořenila, neměla vytvořeny vůbec žádné nové kořínky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kyprik - (49) - 37.119 (?), 26.7.2013 8:16

Moc pěkné, radost pohledět. Já jsem ve skleníku zatím sklidil pár tenkostěnných paprik, ty silnostěnné jsou zatím zelené a musím si ještě chvíli počkat. Jinak ale násada paprik ve skleníku je bohatá a moc se těším až je začnu sklízet ve větším množství (ve skleníku mám asi padesát paprik). Ty fotky jsou asi deset dní staré, jsem doma pouze o víkendech (zalévání přes týden je na manželce), takže doufám, že až dnes přijedu, tak zjistím, že zase papriky povyskočily. S pozdravem M.S. z JZ Moravy. 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kyprik - (49) - 159.11 (?), 25.10.2013 20:17

Až dnes jsem se odhodlal k tomu, abych zlikvidoval zbytky úrody paprik ze skleníku, u většiny silnostěnných paprik jsem dlouho čekal, jestli nakonec změní barvu z tmavě zelené na červenou nebo oranžovou. Výsledek vidíte sami (pár jich zčervenalo zcela, některé částečně a velká část jich zůstala zelená). I přesto jsem z letošní úrodou paprik velmi spokojený. Úroda pochází z vlastnoručně vypěstovaných sazenic. Jsou to všechno odrůdy paprik koupené v ČR, většinou určené pro pěstování ve skleníku ale některé i pro polní pěstování. Pár sazenic jsem si vypěstoval i ze semínek původně pocházející z obří červené papriky ze supermarketu (již je takto pěstuji několik let a pořád patří k těm největším, které se mi daří vypěstovat). S pozdravem M.S.

papriky ze skleníku
papriky ze skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 31.7.2013 19:24

Pár zralých ukázek.

Garnet a Aramis.
Garnet a Aramis.
Zelený Aramis, žlutý Garnet, červený Žluťásek.
Zelený Aramis, žlutý Garnet, červený Žluťásek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 31.7.2013 21:33

to jsou Mirku ze skleníku??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 1.8.2013 6:25

Všechny papriky jsou ze skleníku nebo foliáku, venku mi ještě neurostly ani kozí rohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.8.2013 7:29

u me ve skleniku budou opet pozdeji jak venku... ale musim uznat, ze Kubista vypada skvele, venkovni Slovakia je oranzova takze tento tyden by mohly prvni plody zčervenat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 1.8.2013 11:31
Trojice odrůd o Moravoseedu (Garnet, Kubista, Paradise) se mi velmi zalíbila a prozatím splňují mou představu o tom jak má kvadratická silnostěná paprika vypadat. Daly by se již v technické zralosti sklízet ale nechávám je dozrát, pro sklizeň v technické zralosti je skvělý světlezelený Aramis z Ruska.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.8.2013 17:29

a ten Aramis se dá koupit kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika