Jedlá nebo nejedlá dýně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
kyprik - (49) - 37.119 (?) 
30.10.2012 13:23

Dobrý den, v podstatě souhlasím s paní M.D.Rettigovou, ta sivá tykev by mohla být tykev velkoplodá Sweet Meat (letos jsem ji také poprvé pěstoval, u mě má takový šedomodrý nádech) - je velmi oblíbená na SZ USA, chuťově údajně vynikající), ta oranžová se zelenými pruhy na parapetu úplně vpravo je podle mě tykev olejná (přesnou odrůdu nevím - používá se opravdu kvůli kvalitním semínkům) a ta vyřezávaná bílá by mohla být například odrůda Lumina. S pozdravem M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 119.98 (?), 23.11.2012 15:13

Ďakujem vám veľmi pekne. Potvrdzujem výbornú chuť oboch tekvíc. Jedol som ich upečené, chutia jemne a nasladlo. Chutnal som aj surové, bez problémov jedlé, šťavnaté a sladké.

Ten tretí druh (olejnú) pestujem kvôli semienkam. Dužinu som mal po ruke keď som varil succotash, tak som ju tam pridal. Dužina je takmer bez chuti, a tak prijala chuť tohto jedla.

Dnes som okoštoval malú žltú tekvicu s oranžovou dužinou (na priloženom obrázku). Konzistencia krémová, chuť nasladlá, a oveľa výraznejšia ako u tých dvoch predošlých. Niektoré tenšie kúsky sa pripiekli a chutia až karamelovo. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.11 (?), 23.11.2012 18:02

Dobrý den,

ta poslední tykev s oranžovou dužninou je zcela jistě tykev muškátová typ Butternut. Je opravdu univerzální a výborná, velice oblíbená např. v USA. Svoje místo si začíná získávat také u nás v ČR. S pozdravem M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.198 (?), 26.12.2019 21:38

Dobrý den, jedlé jsou vššechny dýně, i ty okrasné. Samozřejmě opakovaně. :-) Ovšem u okrasných je někdy konzumace komplikovaná díky jejich velikosti a tvrdé slupce po dozrání. Jak jsem zjistila, pokud ty okrasné sklidíte jako mladé plody, mají některé i lepší chuť než dýně klasicky pěstované na jídlo. E.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika