Co je to za nemoc u mých rajčat



Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?)
18.6.2009 14:35
Vraj ten virus sa u nas siri len v sklenikoch, alebo zo sklenikov. (kvoli zime asi ta molica nepreziva vonku). Viac je rozsirena v stredozemi a pochadza myslim z Izraela. (alebo tam bola 1. krat popisana). O dovod viac si pestovat priesady pekne doma a nekupovat od velkovyrobcov, kde su super podmienky na sirenie tychto chorob. Nikde som nevidel ani zmienku ako zabojovat proti virovemu ochoreniu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 164.146 (?), 3.6.2009 10:42

Také se letos úplně zavinuly nejmladší listy na rajčatech, vůbec nevím čím by to mohlo být, vypadá to že jsou na odchodu. Škůdce jsem žádného nenašla, ale byly kroupy i silný vítr, chladno deštivo... Mohlo by to být tím_ a co s tím? Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.27 (?), 7.6.2009 19:04
Mam presne ten isty problem. Na niektorych rastinach sa vyskytuje taketo krutenie a nasledne nerozvinutie listkov. Po case ked rastlina dalej rastie, su dalsie listky uz OK. Myslel som ze je to nedostatkom vlahy, ale teraz mam skor pocit ze im nieco chyba (draslik?)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.172 (?), 8.6.2009 12:02

Dobrý den, mám na rajčatech to stejné, co má Kejklířka(viz.příspěvek výše z 5.6.)U některých jsou listy takto pěkně zelené ale ďobaté a u některých žloutnou a flíčků mají minimum. Nevím si popravdě rady, jestli je to plíseň, což si popravdě myslím každý rok(i když teda letos fakt dost brzo)nebo a hnědá skvrnitost listů???jak jsem se dočetla na netu. Poradí mi prosím někdo? Nikde jsem nic jiného nenašla na roslinkách. A nejraději bych je vyházela, protože loni, i když jsem teda začala při slabém výskytu stříkat, tak stejně to pokračovalo dál... a za 3týdny bylo po rajčatech:(děkuji předem za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.117 (?), 8.6.2009 12:13

Vidím, že nejsem sama, komu se letos kroutí listy rajčat. V odborné literatuře jsem narazila na virovou chorobu jménem kapradinovitost rajčat, to mě trochu vyděsilo. Zatím jsem odštípala nejvíce zkroucené vršky a čekám, jaké jisty vyrazí z nejbližších fazochů, zkusila bych z nich vypěstovat náhradní vrcholy. Už jste se někdo dopátral pravé příčiny? Vendula

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 8.6.2009 14:38

Narazil som na nete na nejaku novu chorobu, ktora sa vyskytla pred 2 rokmi prvykrat v USA. Je to virus. Ak je to ono, vyzera to dost hrozivo. V USA prisli na niektorych uzemiach uplne o urodu rajcin. Navyse choroba moze rast aj na inych rastlinach. Prenasa to nejaka biela muska. Na druhej strane by to nemalo mat dobre podmienky u nas, kedze je tu tuha zima. Na strane druhej, ak niekto importoval nejaku lacnu sadbu, tak to tu mame. Jednym zo znakov je, ze rastlina nerastie do vysky ale nadobuda tvar akoby krika, ci brokolice....Linky:

http://www.ipm.ucdavis.edu/PMG/r783103311.html
http://news.ucanr.org/newsstorymain.cfm?story=970
http://www.ipm.ucdavis.edu/PDF/PMG/TomBrochure04NoTriFold.pdf

Stranky su v anglictine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.146 (?), 18.6.2009 7:31

Myslím, že jste na to "kápl". Podle odborné literatury tuto virovou nemoc přenáší molice, jestli je to opravdu ono, tak máme po rajčatech. Nenašla jsem nikde jak proti tomu bojovat. Jedině snad nasadit do skleníku vosičky, ale co venku?Máme za barákem pole s kukuřicí a nemoc se objevuje z této strany, sousedi za námi zatím nic nepozorovali, a my na jiném místě na zahradě, co máme také rajčata, je máme zdravá - zatím.Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.227 (?), 18.6.2009 8:57

A co třeba posřik proti molicím ten existuju. Stačí hledat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 18.6.2009 14:35
Vraj ten virus sa u nas siri len v sklenikoch, alebo zo sklenikov. (kvoli zime asi ta molica nepreziva vonku). Viac je rozsirena v stredozemi a pochadza myslim z Izraela. (alebo tam bola 1. krat popisana). O dovod viac si pestovat priesady pekne doma a nekupovat od velkovyrobcov, kde su super podmienky na sirenie tychto chorob. Nikde som nevidel ani zmienku ako zabojovat proti virovemu ochoreniu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.26 (?), 18.6.2009 22:25

Nechci se hádat, ale moc tomu nevěřím. Letos nemám ani jeden kus molice a listy rajčat mám také svinuté. Vloni jo, to byla úroda molic na gigantech, přesto narostly jaksepatří (vše pěstuju venku, skleník nemám). Zeptám se takto - na rajčatech nemáte ani jeden kvítek, ani jeden plůdek? Pak je to průšvih a ano, mělo by se pátrat dál. Pokud máte rajčata plná květů a plodů, jako jsou u mých svinutých rajčat, potom nerozumím, proč se to tady pořád řeší. Prostě nemůžete u každého trochu poďobaného nebo oďobaného lístečku hledat hned nějakou chorobu nebo škůdce. Takže jenom pro upřesnění - vám všem, kteří máte u rajčat svinuté listy, rajčata neplodí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 19.6.2009 5:04

Isteze, listy sa krutia aj ak sa rajciny nemaju celkom ok, co moze byt aj pocasim, velmi teplo ci zima, pri nahlych zmenach pocasia, ak maju malo vody ci vela dusika, aj po nejakom postreku. Ako pisete, ak su aj ine zmeny na rstlinach, potom to moze byt vazne. Pripadne ak pozorujete, ze sa to postupne rozsiruje z jednej na druhu. Co sa tyka tej virovej choroby, skuste cez google hladat obrazky: "tomato yellow leaf curl". Uvidite viac obrazkov a mozete porovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika