Chilli u plotu - legální?



host - 3.155 (?)
25.2.2021 15:07

Myslím, že se na to zákon nedívá nijak. Proč by nemělo být legální pěstovat si papriku v oplocené zahradě? A jedovaté okrasné kytky běžně prodávané v zahradnictví si na zahradě pěstovat můžu? A co když mi na zahradu přistane nějaký nálet z okolí a vyroste mi tam něco jedovatého? V oplocené zahradě to nemá smysl řešit, stačí jen chránit malé děti, aby se k nim nedostaly.
PS: Taky mívám na zahradě velmi pálivé papriky, a když je někomu dám tak jen s varováním o vysoké pálivosti a že je musí hlídat před dětmi. U nás vypěstované papriky nedosahují takové pálivosti, jako je udávaná na sáčcích s osivem nebo na internetu. Něco jiného by bylo, pěstovat je v subtropech, tam to SHU bude odpovídat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 28.103 (?), 25.2.2021 8:42, zobrazeno: 1710x

Zdravím,

zajímalo by mě, zda-li je legální pěstovat u plotu nejpálivější papričky světa? Nechci mít kvůli šmejdům zlodějům problémy... Kdyby někdo, kdo šel kolem dostal zálusk na papričku a dal ji na ex tak vydechne na posled.

Takže nevíte jak se na to dívá zákon čr?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.2.2021 11:43

S vysokou pravděpodobností tohle zákon v detailu neřeší vůbec. Z lidského hlediska bych to nikdy neudělal. Nechtěl bych mít nikoho na svědomí. Zákon pravděpodobně řeší obecný zákaz chování, které by mohlo ohrozit druhé. Pokud by se něco stalo a byla na vás podána žaloba, byl byste asi v těžké situaci. Ale upozorňuji, že nejsem právník a mé právní povědomí je jen intuitivní.

Prevence je rozhodně vždy lepší než léčba.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.103 (?), 25.2.2021 12:29

Já se bojím spíše o děti, dospělím jedinců bych se vysmál. Ale děti jsou nevyzpztatelné. Raději ji dám dále od plotu aby na ni nešlo došáhnout. Každopádně jestli někdo přeleze plot, tak to už je asi extrém, který bych asi řešit neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.2.2021 13:38

To už je úplně jiné kafe, kdyby musel ten dotyčný přelézt plot. Ale asi bych tam k záhonu dal ještě cedulku s varováním. Jistota je jistota. Pak už by na vás nikdo právně nemohl.

Jen tak pro zajímavost: kterou odrůdu pěstujete? Bhut Jolokia?Kolik to má SHU? To by potom taky možná u soudu hrálo roli. frown

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.103 (?), 25.2.2021 13:56

Trinidad Scorpion Moruga Yellow/RED - 2,009,231 a 7 Pot Brain Strain Yellow - 1 400 000

Já to mám jen na sušení. Tohle se jíst nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.2.2021 14:14

Přesně. To jsou životu nebezpečné zbraně.devil To by snad ještě chtělo oplotit i uvnitř zahrady.laugh

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.155 (?), 25.2.2021 15:07

Myslím, že se na to zákon nedívá nijak. Proč by nemělo být legální pěstovat si papriku v oplocené zahradě? A jedovaté okrasné kytky běžně prodávané v zahradnictví si na zahradě pěstovat můžu? A co když mi na zahradu přistane nějaký nálet z okolí a vyroste mi tam něco jedovatého? V oplocené zahradě to nemá smysl řešit, stačí jen chránit malé děti, aby se k nim nedostaly.
PS: Taky mívám na zahradě velmi pálivé papriky, a když je někomu dám tak jen s varováním o vysoké pálivosti a že je musí hlídat před dětmi. U nás vypěstované papriky nedosahují takové pálivosti, jako je udávaná na sáčcích s osivem nebo na internetu. Něco jiného by bylo, pěstovat je v subtropech, tam to SHU bude odpovídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.238 (?), 25.2.2021 18:31

Už jste někde četli, že by člověk zemřel po kousnutí do pálivé papriky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.103 (?), 25.2.2021 18:48

Už jste někdy pozřel scorpiona na ex?

Je to extrémně bolestivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.2.2021 18:58

Myslím, že nejde až tak přímo o nebezpečí udušní vlivem extrémního obsahu kapsicinu, ale spíš o zdravotní následky u "pojídače". Ale ano, slyšel či četl jsem o lidech, kteří zemřeli po požití, ne přímo jen kousnutí, extrémně pálivých papriček. Tedy, neověřoval jsem, zda to nebyly kachny.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika