Ake rajciny a papriky si kupit do sklenika



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.234 (?) 
30.1.2011 18:08

Vážení pestovatelia ja sadím papriky zásadne po jednej keď sa zasadia po dve musí tam chýbať výživa. To je ako keď z jedného taniera jedia dvaja. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 223.5 (?), 1.2.2011 20:06

Tak mi prosím popište, které odrůdy jspou venkovní. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 1.2.2011 20:16

např. - rajský Tornádo, Spencer, Albertovské, Zlatava, Start, Denár(je jich spousta)

papriky např. - většina nehybridních odrůd, Amy, Superamy, Nigra, Rubínova, Jova, PCR

V teplejsích lokalitach se sortiment rozsiri...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 1.2.2011 20:59

Nevím, proč by se ven nemohly sázet hybridní papriky (mimochodem Superamy je F1), přehledná tabulka včetně vhodnosti na ven, do fólníků nebo do skleníků je třeba tady.
Nejranější pro sklizeň na červeno by měla být Lungy, pak asi Rafaela, pro sklizeň na zeleno Slávy. Bělostěnné (smetanové) papriky (Superamy, Amy atd.) jsou přece jen určeny do lepších podmínek, v zimě špatně rostou.

Tabulku rajčat najdete tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 234.14 (?), 19.1.2016 20:27

Kto mi vie odporúčiť odrodu paradajok do skleníka pre nadm. výšku 100 mnm? Kritéria: ťahavé a veľké sladké plody. Tornádo nechcem. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 1.2.2011 10:16

včera jsem koupil semínka rajčat SPECIÁLNĚ určených do skleníku, vyvazují se na provázek a jak dolní vijan odplodí tak se popustí dolů a tam se stonek skládá a rajče tak roste a plodí a plodí a přitom vám nepřeroste skleník

letos to zkusím

PEDRO F1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 1.2.2011 11:00

Dělal jsem to tak loni ve skleníku se třemi druhy rajčat (přišlo mi jedno, zda to na sáčku psali nebo ne, nejvíc tam je bejbin) a byl jsem s tím velmi spokojen. Sklízel jsem stále v podobné výšce, světal bylo dost pro rajčata i na papriky umístěné v regále nad rajčaty. klasické zaštipování je samozřejmě nutnost a jednou za čas stačí po otrhání listů spustit. Na přiložené fotce je už asi 2 metry z každého stonku na zemi zasypáno pro tvorbu dalších kořenů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 1.2.2011 13:54

a nezlomí se ten stonek, když to pouštíte dolů? je na to nějaká finta? třeba po ránu nebo po vydatném zalití, atd...?

a rajče je vedene na provázku, tj. i boční vijany shora od konstrukce uvazujete a při popuštění rostliny dolů zase převazujete na požadovanou výšku?

asi máte pravdu v tom, že to lze s každou odrůdou, já myslel že to PEDRO F1 je na to speciálně vyšlechtěno, tak se to totiž na obalu tvářilo :(

přímo je tam napsáno, že je určeno do skleníku a že se pěstuje na provázku a pak se spouští dolů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 1.2.2011 17:05

Někdo používá jinou metodu než já, a to že provázek je poměrně dlouhý a odshora postupně spouštěný i s rostlinou dolů (jako kladka). Já mám uvázaný provázek pevně ke sropu a spuštěný dolů. Na provázku je několik pevných smyček, kterými je provléknutý krátký drátek s bužírkou zároveň kolem stonku. Takto stačí chytit rajče na dvou až třech místech. Při spuštění vyjmu ty dva tři drátky jednou rukou, druhou podržím rajče v horní části. Pak opatrně spustím, aby se nedělaly moc ostré oblouky a zachytím vyšší část stonku opět do 2-3 smyček původními drátky.Práce na pár vteřin. Před spuštěním otrhám tedy listy většinou již nefunkční. Občas podložím třeba trochou slámy nedozrálé opožděné rajče ležící na zemi.  Pokud se neudělají ostré oblouky, opravdu to nepraskne, mám dojem, že jsem je nezlomil ani jednou. Oproti tomu když omotávám klasické kovové spirály, tak tam už mám neúspěchů dost (většinou ulomím tu nejhezčí rostlinu).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.12 (?), 1.2.2011 11:11
Pedro je pozdní rajče, má pevný plod, vydrží přepravu ale chuťově zaostává, je to taková ta supermarketová odrůda. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika