A co tento keřík je to nemoc?



host - 199.15 (?)
6.8.2008 20:55

Děvčata, to jsem si krásně početla a ty fotky plantáže, rajčátka krásná, mňamka bude veliká. Mám "černá" rajčátka ze semínek z Německa(viz diskuze mravenci a červeno-černá rajčata). Mám také rajčata na spirálách a spirály jsou krátké a ještě jsem se tady někde dočetla, že jsou i 3 různé průměry spirály, brát tu nejsilnější. Příští rok dám také takové latě. Kéž je sluníčko, ať naám červenají (černají, žloutnou, zelení...) Rajčátkům zdar!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 3.8.2008 15:10

Hráběnko recepty napíšu, ale mějte strpení mám poškozený zrak a dlouho mi to trvá a když ještě musím používat lupu je to trochu problém.Dám očím trochu pauzu a k večeru to sepíšu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 3.8.2008 22:40

Hráběnko, ty recepty jsem dala do Zpracování ovoce a zeleniny pod Rajčata - recepty přidejte ty svoje micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 4.8.2008 12:06

Jéééje zavařovat, tak to by nehrozilo-každý den máme 3x salát k jídlu ne jen rajčatový mix s rikotou, římský salát, olivy atd..potom xy jídel z rajčat-mám přítele cizince a ten mě naučil:))) potom ke každému grylování pečeme celá rajčata na ohni-pak sloupneme rozňahňáme:))osolíme a dáme do kulatého chlebíka s masem-to je Vám taková lahoda, že jsem na to naučila celou rodinu-samozřejmě na oheň patří jen ty vetší a co nejměkčí-ty jsou nej... máme hodně početnou rodinu jedna je kolem 30lidí:)) a to jen valí-grylujeme myslím 2-3x do týdne:)) a rajčátka jsou hned pryč.Takže na příští rok si udělám více, ale více druhů, aspoň 10druhů-včetně hruštiček:))) paprika mě moc neláká-protože jede nějak pomalu-měla jsem asi špatnou odrůdu.Včera jsem taky dala Cererit-ještě mi nikdo neodpověděl-nevíte jak dlouho se nesmí jíst po postřiku na Mušky..jméno nějak Mospilan...? aspoň zhruba..stačí 14dní? Příští rok musím ještě vyzrát na kopr-letos mě zklamal-prvně nic a pak v něm byla pažitka:)) u nás jede hooodně kopr-není nad koprovou rýži-to je taková mňamka, že si ji zachvíli udělám s kuřátkem:))tak Všem moooc děkuji.Mimochodem jooooo ta mrkvička se mi taky ztratila:)) já to mám celý nějaký divný na zahradě-i náš soused pan starosta říkal, že si měl nafotit naše víno co nám rostlo na jabloni a teď mám i meloun na rajčatech-víte co, ale hlavně že tam je:))) pište a foťte berušky:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.15 (?), 6.8.2008 20:55

Děvčata, to jsem si krásně početla a ty fotky plantáže, rajčátka krásná, mňamka bude veliká. Mám "černá" rajčátka ze semínek z Německa(viz diskuze mravenci a červeno-černá rajčata). Mám také rajčata na spirálách a spirály jsou krátké a ještě jsem se tady někde dočetla, že jsou i 3 různé průměry spirály, brát tu nejsilnější. Příští rok dám také takové latě. Kéž je sluníčko, ať naám červenají (černají, žloutnou, zelení...) Rajčátkům zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 7.8.2008 14:02

Tak tak:))) nejlepší je Vaše posl.hláška ať nám červenají a černají:))) ale chápu-jsou prý velice dobrá a zkusím je příští rok-ľaťky jsou paráda 1! tak šup, šup a přihoďte Vaše fotečky rajčátek a i těch čerňoušků-nebo už jsou v bříšku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 7.8.2008 14:29

Dámy, nechci kritizovat, ale dva návrhy mám:

- provázky mezi rajčetem a tyčkou překřižte, budou lépe držet a nepoškodí se kmínek rajčete

- opalte nad plamenem tyčku na konci, který bude v zemi. prodloužíte životnost tyčky o několik roků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.207 (?), 7.8.2008 21:10

Děkujeme fajn nápad, ale semnou opatrně jsem blondýnka-tyčka mi jistě shoří celá mám bambusky, ale zkusíííím a hned zítra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zuzkav - (27) - 74.113 (?), 8.8.2008 14:10

Já jsem teda odbarvená blondýnka, nejlépe napoví foto. Posílám kamarádčiny plody, nejsou ještě uplně zralé, chtěla mi je ukázat. Já je mám o měsíc později sázené a do skleníku. Nevím, jaké jsou to odrůdy, letos jsme to s kamoškou tak hekticky řídily, jsou na fotkách dost červené, ale ve skutečnosti jsou více zelené, zíhané.

3
3
2
2
1
1
od kamarádky jen na ukázku
od kamarádky jen na ukázku
moje rajčátka, zatím úroda v nedohlednu
moje rajčátka, zatím úroda v nedohlednu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 18.8.2008 22:19

Děkuji za fotečky-nádhera:))) a vy jste milá a sympaťanda-krásný a zvláštně řešený skleník.Popište mi prosím-jak to tam máte na špagátech?nebo to jsou ty točené tyčky?to jsou teda barvičky rajčátek-takové jsem viděla u mě dvě a hned už byly v koši-bála jsem se, že je to nějaká plíseň.To by mě zajímalo jak u takových poznáte kdy jsou zralé:))) jsou to zvláštní barevnosti a odrůdy, že já bych jistě čekala až zčervenají:))) Musím Vám napsát, že u mě už začalo velké červenání:))) paráda-jsem mooooc šťastná-sice velikosti jsou proti Vám půlky, ale krása-a řeknu Vám teď to valí-asi 64 keříků to začlo valit až teď:)) min.týden k nám přišel velký vítr-a řeknu Vám že bambusky jsem měla napýchané až u sousedů,takže už vím proč máte tak krásné tyčky:))) a ještě pod tou tíhou jsou jak tenké proutky:(ale červenají a to je hlavní-teď jedu na dovolenou na 10 dní dááááleko na východ a pak Vám je nafotím jak to celé u mě dopadlo-tedy zda tam nějaká tyčka zbude pokud příjde vítr:)))) na poprvé mi tedy ze záhadných důvodů odešlo 6 a možná ještě 2-ty mi zlomil vítr.Asi budu sklízet až do Vánoc-jelikož teprve 2 ramínka červenají a to jich tam je ještě.A jak jste na tom vy? a vy? tak nebuťte líný a šup fotečky.Zdravím všechny pracovité šikulky-nádhera ženský:))) papa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 18.8.2008 22:25

Jsem to ale blbec jasně kroucené tyčky-teď to vidím-viděla jsem jen malé fotky a teď se mi to zvětšilo-super to se to motá:)) ještě mi napište jak jste na tom teď už máte nějaké červené rajčátka?ty na těch fotkách vypadají, že jsou hooodně sladká-moje nic moc-já tento první rok vzala co jsem měla pod rukou-neznalec a jsou sice dobré, ale taková tlustší slupka blbá a někdy až moučné:(ale některé zase ne-já nevím no-do jídla dobré, ale příští rok experimentuji jako vy:)) už vidím jak Vám budu psát, že mám nemoc, čerň či co a to bude taková odrůda:)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika