Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Rajče Start S F1 je vůbec první, ještě tehdy Československý, hybrid rajčete vzniklý ze starších rumunských nebo bulharských odrůd (nevím již přesně z kterého státu). Před mnoha lety o něm vyšel článek v Zahrádkáři. Považuji ho za chuťově vůbec nejlepší hybrid, který existuje a nejsem sám. Chuť se ještě vylepší, když se nechá po utržení nějaký den odležet.  Nevýhodou je, podle mých zkušeností, větší náchylnost na plíseň bramborovou a na praskání plodů po deštích. Jinak je rané, plodné a vhodné pro polní pěstování. Dobré zkušenosti mám s dobrým zráním i za chladnějšího počasí, kdy jiné odrůdy nezrají. Původně, když semena před mnoha a mnoha lety (tuším konec 70 let 20. stol.) příšla na trh, nesla název Start S F1, po pár letech S z názvu zmizelo a letos (nebo loni) jsem ho po dlouhé době v názvu objevil zas. S sle neužívají všechny semenářské firmy. Například SEVA - FLORA S neužívá. Za téměř 30 let jeho věrného pěstování jsem nezjistil žádný rozdíl. Zdraví Paolo

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika