Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já letos začal sezónu jako obvykle výsevem melounových semen a o 4 dny i podnoží (tykev Sprinter) pro vypěstování vlastních roubovaných melounů. Dělám to tak už roky, ale letos jsem zkusil roubování jinak, tj. klasicky roubováním rostlinek "jazýčkovou kopulací", která se mi dříve moc neosvědčila. Největší problém je vidím v napěstování vhodného materiálu. Je to docela kumšt mít ve stejnou dobu +- stejně silnou podnož tykve a roub melounu. V domácích podmínkách se mi melounové semenáčky na oknech vytahovaly a s takovým nevyrovnaným materiálem pak ani výsledky roubování nejsou dobré. Vrátím se ale k "jazýčkové kopulaci" - klasicky naříznu stonek tykve řezem dolů do poloviny tlouštky stonku a na melounu udělám stejný řez jen směrem nahoru. Rostlinky vyndám z květináčků a vytřepu hlínu, protože stonky se musí zaklesnout metodou "zub za zub" proti sobě. Neměl sem ty svorky, které se dají koupit v obchodech se zahradními potřebami pro roubování melounů a okurek, tak jsem si nařezal kousky náplastí, které mi jsem oblepil stonek v místě roubování. Che to jen trochu cviku a mít vše nachystané po ruce. Před roubováním je potřeba ještě vyslepyt terminál s prvními pravými lístky, aby byl podpořen růst roubu melounu. Po týdnu, kdy jsem měl roubovance ve skleníčku s vysokou vlhkostí, jsem odřezal horní část tykve a přeřízl stonek melounu. Po dvou dnech to vypadá, že se všechny rouby chytly, takže nebudu ani vědět, co budu dělat s 15 melouny!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika