Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Moc děkuji za krásný popis toho, jak ta Vaše rajčata v průběhu jara vypadala. Možná by to chtělo trochu jiné odrůdy i když si myslím (mám to také odzkoušené), že ty nízké noční teplogty dělají ten nevětší problém. Já se snažím dávat keříčková rajčata do studeného pařeniště už koncem března. Pr mne existují dvě cesty: dát tam sazenice už s opylenými květy což opravdu zaručí rajčata již v polovině května nebo upravit pařeniště tak, aby teplota v něm v noci neklesla pod 10 °C. Právě letos jsem chtěl definitivně odzkoušet oba způsoby, ale svou nepozorností a trochu i laxností jsem se místo zkoušení věnoval celou zimu tomu, abych zachránil sazenice rajčat, které jsem vyséval v listopadu. Nakonec všech 40 stejně skončilo v popelnici. Podcenil jsem kupovaný substrát a klonováním rajčat jsem si přenesl domů molici z loňských rajčat. Alespoň jsem testoval své hluboké pařeniště (mám tam akumulační stěnu na teplo, mám přichystané automatické otevírání oken a ventilátor se solárním panelem) a naměřené nejnžší teploty se už blížily těm požadovaným 11 °C. Jistě by ještě pomohlo provozovat pařeniště tak, jak se běžně provozuje (večer uzavřít a zateplit, ráno otevřít), ale já tu možnost nemám (Okol hodiny a půl na zahradu a zpátky). Ta k už se těším na podzim. Pár nových keříčkových rajčat jsem na zkoušku vysel ještě koncem ledna (Matrz Pulcent, Silvery Fir Tree, Rhide Island, Pozhar...) s tím, že bych si ty lepší nasemenařil.  Chci je jen ochutnat a zjistit jaké mají plody, Chěl bych něco většího než mají Vámi spomínané české odrůdy. K těm českým bych chtěl jen poznamenat, že Vilma a Venus byly použity v Kanadě pro nějaké křížení s tím, že výsledé rostliny budou tak malé, ale budou mít větší plody,  snad až skoro velikosti bifteků a jeich chuť by měla být také lepší. Zatím se to docela daří a letos bude prováděn výběr z F4, což by znamenalo, že F8, tj. stabilní by měla být tato rajčata už za dva roky (dvě generace v jednom roce). Také na to čekám a hlídám si to. jakmile budou nějaká semen tak o ně požádám. Pokud budete pokračovat v nějakých těch pokusech s pařeništěm, nějaká bych Vám přeposlal. Ať se Vám daří.

           Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika