Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Srdečně zdravím, ráda čtu tuto diskuzi, tak se přidám. již jsem počátkem ledna vysela balkonová rajčata a sazeničky mám přesazené a docela se mají k světu.Taktéž jsem již vysela steaková rajčata, rajčata na sušení a Starty. o víkendu se chystám na cherry rajčata. Ještě bych se vrátila k balkónovým a keříčkovým rajčatům.Vysévám je takto brzo z důvodu, že je pěstuji v květináčích a zpravidla odplodí do plné rajčatové sezóny.

Z těch balkónových pěstuji odrůdy, o kterých jsem zde nic moc nenašla a mám je již řadu let prověřené. Jedná se o

tumbling tiger - velice ranné, kompaktní rostlina, plod červený se zeleným pruhováním, větší, tvar slzy, ostrá rajčatová chuť, pěstování v záhonu se mně neosvědčilo, plody jsou podstatně větší, ale chuť není rajčatová 

red robin - kompaktní rostlina, ranné a chutné, menší plod, plodí dlouhou dobu

heartbreakers vita F1 - krásné srdcovité rajčátko sladké chuti, děti ho milují

donna F1 - větší chutná rajčátka, rostlina má trochu převislý růst

Pokud jde o keříčková rajčata, velice se mně osvědčilo rajče Zyzka - polská odrůda, rostliny jsou subtilnější, proto je lze vysazovat hustěji, rajčat nejsou kila, ale jsou výborná jak na jídlo, tak na sušení

Každý rok zkouším nové odrůdy, letos mám již vyseto pět odrůd dwarf rajčat. Tak uvidím. Moc praktických zkušeností jsem o nich nenašla.

Marie

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika