Vaše zkušenost s Agilem



alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 100.187 (?) 
27.10.2013 9:43, zobrazeno: 3348x

Dobrý den,

mám naprosto neskutečně zaplevelenou zahrádku pýrem a už mě nebaví donekonečna okopávat a plet aby se za dva týdny vše vrátilo zpět, zkoušela jsem to tři roky ale je to nerovný boj a je to čím dál horší. Jeden den záhon prokopám a prokypřím a za měsíc tahám půlmetrové oddenky které se někde v hloubce přetrhnou a roste to furt dokola. Pýr mám opravdu všude, ale nejhorší je to v jahodách a trvalkových záhonech, protože odtud se ani vyplet nedá. Je tak prorostlý že s ním tahám i rostliny které si chci nechat. Uvažuju o chemii. V trvalkovém záhonu máme nahusto všechno možné, cibuloviny, kosatce, kobercovky a klasické trvalky jako astry, orlíčky, chryzantemy, lilie, denivky, mateřídoušku apod. Kobercovky jsem tam dala v naději že budou pokryvné, ale pýr je prostě přerostl, stejně jako kosatce. Problém je v tom, že náš "trávník" je také tvořen z velké části pýrem a tak neustále prorůstá ze všech stran do záhonů, přemýšlím nad cílenou likvidací potíráním jeho trsů v trávníku roundupem.

Máte někdo zkušenost s přípravkem Agil? Měl by být i do jahod, ale nechci si je zlikvidovat. Prosím napište kdo jste ho použili jestli vám poškodil i zeleninu nebo květiny a jakou koncentraci jste použili. Mám strach nejen o jahody ale i o ty kytky.

Děkuji Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 27.10.2013 10:40

Jednou jsem zkoušel ve skalce podobný přípravek Targa Super, a v pohodě. Agil je podobný. Ničí jen trávy, tedy i bambus. Potíráním Roundupem si zničíte trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 100.187 (?), 27.10.2013 11:13

No jo, ale jak ho teda zničit v trávníku? Jak jsem psala, velká část problému je v tom, že máme v podstatě "pýrový trávník". Jasně, jsou tam i jiné trávy a další plevele jako pampelišky, ale je to trávník "užitkový", ne okrasný, takže ty mi tak nevadí, sečeme to takže moc nekvetou a nešíří se, ale pýr je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.231 (?), 27.10.2013 13:13

Z trávníku pýr nedostanete. Jedině plošná likvidace a po odplevelení založit trávník nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika