nálety



host - 187.141 (?)
22.7.2007 11:14
Také máme na chalupě stráň se spuostou náletových stromů - tlustý kmeny jsme porazili a ty tenký co vždycky narostou sříháme na podzim pákovými nůžkami a pak z nich, když uschnou, naděláme "čudly" Božkou (Drtič zahradního odpadu, ale ten nejsilnější) a topíme s tím zjara a na podzim. Třeba byste to mohla využít také.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
romanka - (4), 17.7.2007 16:32, zobrazeno: 27817x
Dobrý den, mám prosbu. Zůstala jsem sama na údržbu zahrady a přilehlého pozemku. Právě ten mi dělá starosti. Je to louka cca 0,5 h velká, ve srázu a zarostlá vším možným, od kopřiv, přes ostružiny až k náletům stromů. Těch je tam opravdu mnoho a jsou již dost vzrostlé. Chtěla bych ten pozemek dostat do podoby louky, především se zbavit těch náletů. Všichni mě od mého úmyslu zrazují a radí, abych vše prodala, že to sama nezvládnu, ale já to tam mám ráda a chci to zkusit. Na zjednání nějaké firmy nemám prostředky. Můžete mě nějak pomoci nebo poradit? Děkuji  Romana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 17.7.2007 17:58
Odhodlání Vám nechybí, to se musí nechat, jestli chcete plochu vyčistit svépomocí tak ostružiní a ostatní nežádoucí "plevel" zlikvidujete chemicky totálními herbicidy aplikací na list. U náletů stačí pařezy zatřít koncentrovaným přípravkem, např. Roundupem. Nevím jestli jejich vykopávání je to nejlepší řešení protože je to velmi pracné. Pak na očištěnou plochu dosejete trávu, resp. luční směs, dnes je poměrně velký  výběr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
topgun - (8), 17.7.2007 18:53
V tomhle případě bych spíše použil herbicid Garlon. Zničí náletové dřeviny ale zachová travní porost. Po Roundapu,nebo jiných glyfosátech budete mít ze zahrady poušť. Potom bude nutné trávu znova zasít, nebo počkat co vzejde ze semen v zemi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 17.7.2007 21:10
Taky možnost, záleží na tom v jakém je pozemek opravdu stavu, jak jsou ostružiny rozlezlé a podobně, po internetu rada těžká, ale paní si myslím již sama vybere. Záleží na tom kolik toho travního porostu ještě lze zachránit. Jeden pozemek už jsem takto čistil a tam bylo nejjednodušší použít klasicky Roundup, protože ostružiní, nálety akátu a podobného plevelu zdusily louku tak, že ty ostrůvk y trav nemělo nějaký smysl zachraňovat. Ale je dost možné, že v případě paní to nebude tak hrozné, takže by tam byl vhodnější přípravek, který doporučujete vy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.153 (?), 18.7.2007 9:43

No, já myslím, že použiji ten Garlon. Trávy je tam, myslím, dost. Ostružiny jsou jen podél dolní strany pozemku a takový ostrůvek uprostřed. Ty stromky jsou asi akáty, ale je jich tam strašně a jsou jeden vedle druhého. Takže myslíte nejdřív pokácet a pak pařezy natřít? A ty ostatní plevele postříkat? A je teď vhodná doba? Já vím, že se ptám jako kdybych byla retardovaná, ale jsou to pro mě naprosto neznámé věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.157 (?), 20.7.2007 21:49
Ničit plevele můžete kdykoliv. Já to v trávníku dělám sice bodově 2x ročně, ale vy si hlavu lámat nemusíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romanka - (4), 21.7.2007 11:05
Tak jsem si byla louku pořádně prohlédnout a musím zkonstatovat, že jsem si to poněkud zidealizovala. Stromek je jeden vedle druhého, kolikrát jen pár centimetrů a na dost velké ploše, takový malý lesík. Některé mají docela silné kmínky. Kácení a naslédné natírání si vůbec nedokážu představit. Nic už mě nenapadá. Tak to mám nechat zarůst?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 21.7.2007 19:02
V tom je celkem těžké radit. Akáty jsou svinstvo, o tom vím své, ty pokud nezlikvidujete chemicky, jen odříznutí na ně neplatí. Rostou rychle a agresivně. O tom, zda to vyčistit nebo to nechat zarůst - rozhodněte vy sama, protože sama určitě víte nejlépe, jestli je to nad vaše možnosti nebo ne. Psala jste zde, že je to plocha 0,5 ha tuším... a to není pro jednoho člověka zrovna málo. Je potřeba se rozhodnout, jestli opravdu to má cenu a pustit se do toho a nebo to vzdát a ponechat to v podstatě svému osudu. Nejhorší na celém čištění pozemku je odstranění náletů. Zatřít pařízky už je to "nejmenší". Také nejde jen o to, jednou tu plochu vyčistit, ale nadále trvale udržovat. Byť tam bude jen tráva, musí se to několikrát do roka sekat, což také není legrace a zvlášť pokud to není rovina. Dobře to promyslete než se do toho pustíte a nakonec zjistíte, že to nezvládáte. Ale nechci vás od toho zrazovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romanka - (4), 21.7.2007 19:58
Souhlasím s Vámi, asi jsem to potřebovala slyšet od někoho jiného než od rodičů a známých. Sama to rozhodně nezvládnu, ani vyčistit ani udržovat, tak to nechám růst a až třeba v budoucnu budu mít s touhle částí pozemku nějaký plán a prostředky na realizaci, tak to začnu řešit. Teď se tedy soustředím na zbytek pozemku a sad. Teď ještě řeším koupi sekačky, ale to bych měla přejít asi do jiného fora, že? Každopádně moc všem děkuji!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.141 (?), 22.7.2007 11:14
Také máme na chalupě stráň se spuostou náletových stromů - tlustý kmeny jsme porazili a ty tenký co vždycky narostou sříháme na podzim pákovými nůžkami a pak z nich, když uschnou, naděláme "čudly" Božkou (Drtič zahradního odpadu, ale ten nejsilnější) a topíme s tím zjara a na podzim. Třeba byste to mohla využít také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika