Jak vyhubit Pcháč Oset?



host - 168.142 (?)
23.9.2019 16:13

Dobrý den,

měla jsem stejný problém, pomalu nám pcháč zaplavoval vysetý trávník. Mechanické odstraňování je zbytečná práce, jelikož má dlouhé kořeny.Koupila jsem postřik Lontrel, pcháč je fuč, trávník zůstal zelený a už se krásně zahustil.

Ať se vám to také podaří.

Blanka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kada - (3) - 154.170 (?), 12.5.2012 23:32, zobrazeno: 17370x

Dobrý den, 

prosím o radu. Nastěhovali jsme se do novostavby. Radost z práce na zahradě mi kazí kde jaký plevel. Klidně bych si mohla založit herbář, ale nejhorší ale je Pcháč. Vůbec nevím jak se ho zbavit. Zdá se mi to nebo ty kořeny jsou nekonečné. Děkuji 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 103.192 (?), 12.5.2012 23:52

Máte pravdu, pcháč oset patří k velmi vytrvalým plevelům. Ruční hubení by asi bylo nekonečnou prací. Zvolil bych chemickou cestu: buď roundup a jemu příbuzné glyfosatové herbicidy anebo ještě spíše selektivní herbicidy, které se používají do trávníku a obilovin.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kada - (3) - 178.48 (?), 13.5.2012 15:17

Děkuji za radu pane Josefe... už jsem to všechno objednala. Teď jen jestli to všechno zabere. Zjistila jsem, že je to hodně nebezpečný plevel a dokáže vytěsnit i kulturní rostliny. Tak snad se mi ho povede zneškodnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.163 (?), 13.5.2012 13:37

plením opravdu nic nezmůžete, my meli na zahradě asi 7 let terasu u zdi u kuchyně dřív tam byl trávník a právě v něm rostly ty pcháče. Pak jsme ji museli zrušit a ty pcháče po sedmi letech obrazily z kořenů. Já na ně používám herbicid jako postřik a pokud jsou v záhoně kde hrozí zasazení sousedních rostlin tak vezmu štětec a neředěným potřu stačí jeden list, funguje to stoprocentně i na svlačec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kada - (3) - 178.48 (?), 13.5.2012 15:24

Jsem ráda, že jste mě ujistili, že to funguje. Až je vyhubím bude ze mě štastný zahrádkář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.131 (?), 16.7.2012 18:04

Dobrý den, nejlepší na pcháč oset je Lontrel.My jsme s osetem bojovali 3 roky.Dva roky jsem vyrýval kořeny do 50cm, bohužel jsou až 80cm hluboko, vždy se konec utrhnul, boční vlásečnicové kořeny, které nebylo možno vybrat pro jejich mini tloušťku, se během dvou let nalily a třetí rok se z pcháče stal souvislý pažit po celé zahradě, který zcela umořil trávník.Dnes po20 letech však má zahrada vypadá jinak.Můžete se přesvědčit na Lekniny-Stach.Petr S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.142 (?), 23.9.2019 16:13

Dobrý den,

měla jsem stejný problém, pomalu nám pcháč zaplavoval vysetý trávník. Mechanické odstraňování je zbytečná práce, jelikož má dlouhé kořeny.Koupila jsem postřik Lontrel, pcháč je fuč, trávník zůstal zelený a už se krásně zahustil.

Ať se vám to také podaří.

Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Frenkys - (9) - 144.100 (?), 4.4.2020 22:43
Téma je poměrně staré, ale myslím, že netřeba zakládat nové... Objevil se mi pcháč oset ve skleníku, skleník mám prvním rokem, X let ležel skleník ladem, jelikož jsem začátečník, pač jsme tuto zahradu koupili spolu s domem teprve na podzim ptám se, jestli má cenu jej plet nebo rovnou potírat hebicidem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.224 (?), 5.4.2020 12:17

V měkké kypré půdě půjde dobře likvidovat mechanicky, hlavně nesmí vykvést. Proti semínkům vám ve skleníku stejně chemie nepomůže. Ultimátní řešení by bylo propařit zem proskleník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Frenkys - (9) - 144.100 (?), 5.4.2020 20:00
Vzhledem k hloubce kořenů a jejich rozrůstání... Myslím že nejde nikdy vytáhnout celý kořen :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika