Hledání určení názvů plevelů



host - 77.185 (?)
5.9.2008 14:44

Výšeuvedený odkaz na fakultu agrobiologie je dobrý, jen odstraňte /herba/ nebo přímo vložte http://www.jvsystem.net/app19/Glossary.aspx?lng_display=1&lng_user=1&prehled=1&

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 180.74 (?), 4.9.2008 10:41, zobrazeno: 19225x

Prosím, neporadili byste mi, jak najít nějaké webové stránky, kde bych mohla pohledat jaký plevel mi letos bují (a s největší pravděpodobností bude bujet i roky příští) v trávníku? V podstatě vypadá jako tráva, chutná to jako tráva :-), ale tráva to není. Květenství má jakoby tenoučký, lehce nafialovělý,  ptačí pařátek, dalo by se říct. V trávníku roste přitisknutý k zemi, aby ho sekačka náhodou nesejmula, jak dozrává, je vidět lehce nafialovělé plochy. Vytrhnout jde poněkud těžko, ale dá se.  Kdysi jsem ten název znala, ale za ty roky je to fuč. Myslela jsem že něco jako muří nožka nebo tak nějak, ale pod tímto názvem jsem nenašla nic. Letos se nám opravdu rozmohl moc. A ještě jedna travina nás trápí, ta je každý rok, ale držela se celkem zpátky, ovšem letos si už taky troufá. Ta je světle zelená a květenství je hodně chlupatý klásek. Ta jde vytrhnout velice dobře, jenže zatím jsem - kromě mě - nenašla dobrovolníka, který by se mnou klečel na zahradě a trhal a trhal. Díky za radu!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.10 (?), 4.9.2008 23:12
ten "ptačí pařátek" by mohla být rosička krvavá - Digitaria sanguinalis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.107 (?), 5.9.2008 1:48

Je to jezatka kuri noha vy muri nozko .  Ta druha - existuje trebas multimedialni atlas plevelu, kouknete na http://www.af.czu.cz/herba/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.74 (?), 5.9.2008 6:51

Ale no tak, nebuďte na mě tak přísný. Vzhledem k tomu, že ze školy, kde jsme se to učili, jsem skoro 35 let, je to myslím omluvitelné, co? I přesto jsem to napsala skoro správně, to zase musíte uznat. Jo, to by fakt mohlo být. Pustím se do hledání na doporučené adrese. Moc díky za pomoc!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.34 (?), 5.9.2008 7:00

Ten "chlupatý klásek" by možná mohl být některý z bérů - Setaria? Co Vy na to? Josef.

A "muří nožka" popsaná jako TENOUČKÝ...  spíše opravdu odpovídá té rosičce než ježatce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.74 (?), 5.9.2008 7:44

Tak pánové, musím Vám pogratulovat. Takže jde skutečně o rosičku, bér to bohužel není, ten klásek je spíš kratší a víc štětinatý. Ta doporučená stránka mi nešla otevřít, nicméně jsem našla jinou, kde je kapesní atlas trav. Je to bezva, botanika mě vždycky bavila, akorát že mám v podstatě od školy úplně jiné zaměstnání, než jakou školu jsem vystudovala. Tak už to v životě chodí. Přesto všechno si dodnes dokážu vybavit i pár latinských názvů - lipnice luční, ovsa a tak. Je to bezva, když člověk vidí snahu pomoci od naprosto neznámých lidí. Znovu moc děkuji, dnešní den bude po takovém příjemném ránu určitě bezva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.128 (?), 5.9.2008 9:34

jeste bych doporučila si zajít do knihkupectví, prodávají se krásné kapesní atlasy všeho, co najdete v přírodě - kytky, trávy, keříky, plevely, brouci,  ptáci, žabičky, pavouci, atd. atd. Mám jeden souhrnný, ve kterém je všechno, a je to paráda si večer listovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.185 (?), 5.9.2008 14:44

Výšeuvedený odkaz na fakultu agrobiologie je dobrý, jen odstraňte /herba/ nebo přímo vložte http://www.jvsystem.net/app19/Glossary.aspx?lng_display=1&lng_user=1&prehled=1&

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.10 (?), 5.9.2008 22:23
K "ptačímu pařátku" mě ještě napadl troskut prstnatý, který vypadá podobně a má nafialovělou barvu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.118 (?), 8.9.2008 18:28

"Chlupatý klásek", když ne bér, tak by to mohl být možná JEČMEN MYŠÍ - a latinský název mi teď vypadl - možná Hordeum murinum??? Zkuste to posoudit. Když to nebude on, zkusíme pátrat dál. (A fotečka by nebyla?) Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika