Bofix a tůjky



host - 106.46 (?)
11.5.2011 21:32

Hlavně jsou tůje dřeviny a ne plevel, působil by na ně Garlon, určitě ne Bofix náhodným spadem postřiku. Oba postřiky působí přes zelené části rostlin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 49.205 (?), 3.5.2011 9:58, zobrazeno: 12698x

Dobrý den, může mi někdo poradit nebo říct zkušenost. Na likvidaci plevele v trávníku jsem použila Bofix- hubí dvouděložné plevele. Sousedka si pak stěžovala, že jí hnědnou tůje (tak min. 15 let staré a 2m vysoké, loni na podzim seříznuté).  Podotýkám, že přípravek jsem aplikovala pouze na trávu těsně nad zemí a nebylo větrno. Dále by mě zajímalo jestli jsou tůje dvouděložné rostliny. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.46 (?), 11.5.2011 21:32

Hlavně jsou tůje dřeviny a ne plevel, působil by na ně Garlon, určitě ne Bofix náhodným spadem postřiku. Oba postřiky působí přes zelené části rostlin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 23.91 (?), 11.5.2011 22:06

Pár poznámek:

1. Hnědnutí tůjí nemusí (a podle mého názoru pravděpodobně není) od Bofixu.

2. Osobně si myslím, že by bofix tůje poškodit mohl. (Ale nezkoušel jsem to).

3. Při opatrném postřiku těsně nad zemí a za bezvětrného počasí se mi nestalo, že bych poškodil okolní porosty. (Herbicidy se nestříká velkým tlakem v postřikovači a kapky postřiku jsou relativně velké a vítr je prakticky nezanáší mimo postřikovanou plochu).

4. Tůje nejsou dvouděložné rostliny, patří do nahosemenných rostlin.

5. Pokud možno - vložte sem fotku těch hnědnoucích tůjí (byť to jsou tůje sousedčiny; ale ona Vás viní, Vy máte právo na obranu). Třeba se z charakteru jejich poškození dá určit příčina: může jich být vícero: živočišní škůdci (např. molovka), houbové choroby, fyziologické poškození (mráz, solení, sucho apod.) a teprve jako čtvrtou příčinu bych jmenoval chemické poškození. A ještě další dodatek: jsou to opravdu tůje (Thuja - zerav? Nejsou to třeba některé z jalovců? Zde pomůže foto jistě.) 

6. Nejsem si jist, jestli Garlon - arboricid, tedy přípravek užívaný i proti dřevinám - bude škodit tůjím (byť to jsou dřeviny). Podle mého povědomí se používá v lesnictví v jehličnatých porostech, kde hubí především dvouděložnou buřeň a plevelné dřeviny a pokud mne paměť neklame, pak nepoškozuje třeba ani borůvčí (a to je dvouděložné...).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika