Úhyn mladých semenáčků datlovníku kanárského



host - 87.126 (?) 
24.3.2009 20:50, zobrazeno: 2890x

Ahojte všichni, zajímalo by mne, kde jsem udělal chybu a proč mě uhynuli asi měsíc staré semenáčky datlovníku kanárského, vypěstované ze semen dovezených z Tenerife loni na podzim. Tyto semena jsem asi měsíc po návratu vysázel do substrátu a přikryl folií, asi za další měsíc některé vyklíčily (odstranil jsem folii) a vyrostly do výše 20 cm, pak se růst zastavil a do čtrnácti dnů bylo po nich. Následně jsem v substrátu našel jen torza po semenech a téměř rozložený kořínek. Teplota okolí byla asi 20 stupňů, vlhkost běžného rodinného domu. A ještě jeden dotaz, v jaké velikosti se mají takovéto semenáčky přesazovat? Pro příště. Dík.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 117.119 (?), 25.3.2009 15:50

Přesazují se ve výšce 20cm. Odstraněním fólie unikla potřebná vlhkost a semenáčky uhnily. Pokud vám vyrostou ve vysoké vlhkosti a pak najednou je "vysušíte" tak odejdou, dělají to všechny kytky i papriky, banáni nebo i okonopí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika