Palma ze seminek



mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?) 
22.11.2009 14:08, zobrazeno: 5364x

Na dovolene v Recku jsem si nasbiral nejake plody mistni palmy. Jsou to takove bobulky, cerstve (nevyschle) jsou zluto-oranzove, velke asi jako vetsi tresne. Jsou tvrde.

Mam "cerstve" (zari), ale i rok stare (zustaly zaklinene v palme). Poradi mi nekdo jak to dotahnout az k rostlince? Je nutna stratifikace? atd. Pocitam s pestovanim v dome. Kdy zasadit? Do ceho? Jak moc zalevat? Rozebrat bobule (budou tam jednotliva seminka?) nebo zasadit v celku?

Dale mam plody z fikovniku, opet z Recka. Co s nim? Dal by se pestovat venku? Podle tohoto webu asi tezko..

Dekuji,

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 22.11.2009 20:57

Před několika lety jsem také dostala semínka řecké palmy, žlutooranžová, ale velká jen jako třešňová pecka. Zasadila jsem je doma do kelímků (hned), z 5ks vyrostly 4, jeden jsem si nchala. Dnes má od květináče asi 80cm výšku a šířku 1,30m. V létě ji mám na zahradě v polostínu, v zimě doma u okna. Vypadá spokojeně. U toho fíkovníku asi bude záležet na odrůdě, některé jako větší rostliny mohou být trvale na chráněném místě venku i přes zimu, jiné ne. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.129 (?), 7.12.2009 22:37
ja mam zkusenost jen ze seminky datlovniku a washintonie... ty jsem sadila hned do zeme... a vylezlo celkem mozna kolem 80 procent... ale jine nemam vyzkousene -Žanet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika