kdo poradi?



host 
1.10.2002 11:56, zobrazeno: 5303x
Poradte mi prosim, jak nejlepe prezimovat araucarii araucanu (blahocet cilsky) na balkone. Mam mladou rostlinku.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 2.10.2002 8:09
Osobně mám 2 ks těchto araucarií vysazených volně venku. Před zimou příkrývám okolí rostlin suchým listím proti vymrznutí kořenů a když hrozí teploty pod -10 postavím okolo rostlin "stan" tvořící 3-4 dřevěné tyče, na které zavěsím jutovou tkaninu (z jutových pytlů - jedna vrstva). Na vrcholu nechávám otvor pro přístup světla. Rozvětveným rostlinám je nutné svázat větve, aby nebyl "stan" příliš rozložitý. Pokud chcete rostlinu zachovat v květináči, měla by přezimovat v chladu při teplotě do +10 stupňů. Můžete mě kontaktovat na E-mail: molek@barum.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.2 (?), 7.2.2008 19:03

Dobrý den, ráda bych si blahočet čilský koupila, ale kromě Horizontu v Olomouci, jsem na něj ještě nenarazila. díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 8.2.2008 7:26

V posledních letech je častěji vidět v různých zahradnictvích a zahradních centrech, zvláště tam, kde dovážejí rostliny ze zahraničí. Zpravidla bývají k mání tak od dubna - května. Záleží na tom, odkud jste (region) - pak by se třeba dalo upozornit, až na něj někdo v prodeji narazí. Josef.

P.S.: Byla tu ještě diskuse například o jeho zazimování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika