Cykas ze supermarketu



host - 160.145 (?) 
24.5.2011 17:30, zobrazeno: 4262x

Dobrý den, dnes jsem si koupila v Lidlu Cykas.

Moc se mi líbí, ale bojím se, abych neudělala nějakou chybu. Má asi 12 listů (přesně jsem to nepočítala) dlouhých asi 40 cm, jsou tmavé a velmi tvrdé. Mám možnost mít přes léto cykas venku (také jsem ho tam dala), ale protože nevím, v jakých podmínkách byl doposud (předpokládám že je asi z nějaké velké pěstírny ze skleníku a určitě ze zahraničí), tak nevím, jestli ho dát do úplného stínu nebo na slunce.. Mám ho ve vedrech rosit?

Navíc mám pocit, že je napěchovaný ve velmi malém květináči. Mám ho hned přesadit do většího? Kdy poprvé přihnojit? Přes zimu mám možnost mít květiny v práci ve skladu, kde je teplota asi 10-12 st a celkem světlo (u okna). Hlavně mě momentálně zajímá, co s ním udělat teď hned. Přikládám foto. Omlouvám se, že jsem dotaz vložila " do palem", ale nevěděla jsem, kam zařadit, když to není palma (jsem se dočetla), ale vypadá tak...

cykas
cykas
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika