Zoctovatělý kvas



host - 175.152 (?) 
10.3.2010 11:09, zobrazeno: 33528x

Dobrý den,

Nikdy jsme slivovici nedělal. Nechal jsem švestkový kvas přes zimu a teď jsem změřil cukr a má to kolem 2%. Mate mě ale, že to má kyselou chuť a taky reakce papírkem je kyselá. Jinak jsem to měl v uzavřených 50l sudech ve sklepě a testoval zápalkou jestli v sudu zhasne, vždycky zhasla, až teď už ne. Kvas má nafialovělou barvu a voní normálně.

Je normální, že kvas chutná kysele? Kolik v něm může být octa a pokud tam trocha je, dá se to vypálit?

Díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 180.2 (?), 10.3.2010 11:25

Dobrý den. Tak si to pochvalte, protože to máte v naprostém pořádku. Kvas musí být kyselý, když je prokvašený cukr. Je to v pohodě. Jen domluvte pálení a je hotovo! Ať chutná výsledek. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.73 (?), 10.3.2010 11:26

Kvas má být takový kyselo - nahořklý což je dle mého podzimního pálení 11/09 v pořádku, ale neměl by být cítit acetonem nebo ředidlem. Vypálení Vašeho kvasu dle textu bych se vůbec nebál. PS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.96 (?), 10.3.2010 11:42

Když jste sud měl ve sklepě v chladu a má 2% cukru, bude pravděpodobně vpořádku. Prokvašená náplň nijak úžasně nechutná. Kdyby se to zvrhlo, bylo by to i octem cítit.

Chce to vypálit. Buďto celé do palírny nebo doma udělat test. Nikdy jsem to nedělal, ale asi by to bylo možné dát třeba 2l do hrnce a ohřívat. Když to dosáhne tak cca 75 stupňů C, tak snižte přívod tepla a teplota by se nějakou dobu neměla zvyšovat a měl by být cítit líh (ostatně i v průběhu oteplování). Možná, že by to tak šlo zjistit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.3.2010 13:08

To je zdlouhavé. Obsah alkoholu můžete změřit vínoměrem, ale určitě nejlépe uděláte, když to necháte bez okolků vypálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.137 (?), 11.3.2010 17:44

a nebo se to dá taky zjistit tak, že dáte do hrnku trochu kvasu nejlépe tu kapalnou část a přihradíte pokličkou.Na sporáku to nahřejete do varu, pak pokličku zvednete a zápálíte sirkou a když hoří tak je tam líh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.205 (?), 11.3.2010 18:17

Viděl jste někdy hořet kyselinu octovou, Já jo. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.186 (?), 30.8.2012 16:55

dávám to ohřát do mikrovlnky, pokud to po zahřátí nečpí octem, aceton až kanagon.pálím. bohužel neznám rychlejší metodu. nebo topit pod kotlem hodinku spálit 5kubíku plynu a pak si zanadavat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.8.2012 17:44

Nabízí se tu dva způsoby zkoumání kvality kvasu - metoda organoleptická a metoda ohněm. Obě jsou jednoduché, bohužel obě ne zcela spolehlivé.
   Nevím, jestli hoří čistá kyselina octová. Ale prakticky každý, i hodně naoctovatělý kvas obsahuje nějaký alkohol, takže zahřáté páry budou hořet vždy.
    Stejně tak téměř každý -  i dobrý -  kvas, zejména v povrchové vrstvě  obsahuje stopy degradačních produktů  - octové kyseliny, etylacetátu, aldehydu.  Odstraněním deky a šetrnou destilací je možné minimalizovat přechod těchto látek do destilátu. Tedy i jinak citlivá čichová zkouška má spolehlivost relativní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika