Zamyšlení nad přípravou kvasu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 220.205 (?) 
4.12.2010 16:20

Trefa do černého, ale i takové věci se stávají. Posuďte tento výsledek s Florou 2009 a Sudoměřicemi 2008 (identocké vzorky). Více se k tomu říci nedá, ale jeden by si hlavu ukroutil. Ale od další konfrontace za rok v září mě to neodradí, tak jde prostě život. P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 182.227 (?), 7.12.2010 14:19
Pánové, nechcete přidat pár podrobností?Drtivá většina o výsledcích degustace na Floře 2009 a 2010 nemá ani ponětí a o degustaci v Sudoměřicích už teprve ne.Pochybuju, že vůbec vědí kde Sudoměřice jsou.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 7.12.2010 18:44

No, je to taková divná věc, která by se neměla stávat, ale stává se to. Jde o to, že došlo k drtivému rozdílu hodnocení dvou vzorků hruškovic. S hruškovicí vyrobenou v roce 2007 jsem na soutěži destilátů v Sudoměřicích nedaleko Strážnice získal v roce 2008 titul šampióna (cca 750 vzorků destilátů). Obdobně s hruškovicí z roku 2008 se mi totéž stalo na Floře Olomouc v roce 2009 (v soutěži bylo asi jen 250 vzorků různých destilátů). Na letošní Floru jsem zaslal oba tyto vítězné vzorky (jsou vyrobeny z muškatelky šedé a konkurují především vzorkům hruškovic z Williams) a byl jsem pněkud zaskočen tím, že jsem obdržel pouhých 25% možných bodů. Samozřejmě, že je třeba se také zamyslet nad tím, zda-li nebyly mé vzorky na obou soutěžích, tj. v Sudoměřicích a Floře 2009 nadhodnoceny. Kdo ví, jak to bylo, ale pokud neexistuje objektivní hodnocení, je možné vše. Jen se našinec nesmí otrávit. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 10.12.2010 15:38
Někdy se i mistři tesaři utnou-tedy myslím tím hodnotící komisi.Jinak, dvakrát velmi významný úspěch z takového množství vzorků rozhodně není náhoda.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 10.12.2010 20:02

Děkuji, ale hruška hold dala skvělé plody, prostě Williams byly druhé, ale to se často nestává.P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 3.12.2010 11:19

místo jednoho slazeného sudu naplní dva ovocem, výtěžek bude stejný, cena za palírnu taky a destilát lepší. 

Teď se v žádném případě se nezastávám přislazování kvasů. Nicméně musím opět oponovat. Je mi líto. V palírně se neplatí pouze spotřební daň, ale i energie, práce a čas obsluhy. V namátkou vybrané palírně dělá odměna za práci a energie 73% spotřební daně za alkohol.

Ohříváním a zpracováním kvasu s polovičním obsahem lihu se tedy zaplatí přibližně dvojnásobná cena za energii a práci.

Také by bylo divné kdyby někdo za vydestilování 3% kyselice zaplatil stejně jako někdo, kdo přiveze kvalitní 10 a více procentní kvas.

Prostě při zpracování víceprocentního materiálu bude cena za palírnu nižší a destilát bude tak dobrý, jak dobrý byl kvas.

Likeke

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 3.12.2010 13:19

Ehh, beru zpět. Mají to skuteřně nastaveno na množství destilátu. To zůstává rozum i... stát.

Likeke

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 4.12.2010 16:11

Dík, ale věřte mi, že se za odborníka opravdu nepovažuji, mám jen vyhraněné názory, to ano. Zmínil jste letošní Floru. S výsledky jsem hrubě nespokojen a samozřejmě to skončilo protestem a dalším zasláním vzorků destilátů pořadateli soutěže. Neptejte se proč. Zdraví P.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 4.12.2010 19:16

Vy jste možná nespokojen, ale i tak je z výsledků vidět, že víte co dělat a jak to dělat. Nemůžete být nejlepší ve všem, to by soutěž ztratila dramatičnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 5.12.2010 10:58

Děkuji, ale fakt jsem nikdy nejlepší nebyl. Zdraví Petr Šlosar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika