Velmi alkoholový kvas a měření cukroměrem



host - 176.36 (?)
21.4.2011 23:28

Zkuste to změřit vinometrem, tam sice cukr taky ovlivňuje měření koncentrace alkoholu, ale podstatně méně, je to v rámci chyby cca 1%, což je dostatečné pro "amatérskou praxi". Je stavěn do 25% alkoholu, takže se vpohodě vejdete do "koncentací".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 151.252 (?), 21.4.2011 21:04, zobrazeno: 12441x

V lednu jsem zpracoval zimní sladká jablka na kvas a výsledná cukernatost s trochou přidaného cukru byla přes 20 stupnů na cukroměru.Ještě před měsícem měl kvas 6 stupnů a ted ukazuje -1 stupen.
Ale kvas není nijak moc kyselý a zdá se mě mírně do sladka, ale mírně, dle druhého kvasu který nebyl vůbec přislazován.

Kvas ted obsahuje cca 10% etanolu(dle počáteční cukernatosti), takové množství etanolu může významě zkreslit měření cukroměru, nebo se pletu???

Etanol je řidší než voda a tudíž cukroměr do více etanolového roztoku bude více ponořen a ukazovat méně zbytkového cukru než ve skutečnosti je... samozřejmě zbytkový cukr má vliv přesně opačný ale pokud je ho už dosti málo cca 2-4 stupně...?Tak může cukroměr ukazovat -1 stupně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.36 (?), 21.4.2011 23:28

Zkuste to změřit vinometrem, tam sice cukr taky ovlivňuje měření koncentrace alkoholu, ale podstatně méně, je to v rámci chyby cca 1%, což je dostatečné pro "amatérskou praxi". Je stavěn do 25% alkoholu, takže se vpohodě vejdete do "koncentací".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.252 (?), 22.4.2011 21:07

Děkuji, jenže já jsem psal o měření cukru! I když alkohol jako sekundární produkt je také určitým vodítkem zbytkového cukru-čím více alkoholu v kvasu, tím méně cukru-teoreticky, pokud je známa počáteční cukernatost před kvašením...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.36 (?), 30.4.2011 11:25

Tak to zkuste změřit GLUKO PHANem, návod najdete v knize od pana Balaštíka - Jak vypálit lepší slivovici... str.34 a str.103. To by vám pro "amatérskou" praxi i pro "pěstitelskou palírnu" mělo stačit.

Jestli ji nemáte, stačí napsat na adresu : Jana Hrabcová, Ostrožná Nová Ves 734, PS4 687 22, nebo zavolat na mbl. 606 172 388, a oni ji zašlou na dobírku. Za publikaci si účtují 227 Kč + poštovné. Ta knížka za to stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika