Švestkový kvas



host - 137.170 (?) 
6.8.2013 11:56, zobrazeno: 17234x

Dobrý den.

Mám tři stromy švestek a letos poprvé chci založit kvas. Mám dva sudy po 50 l. Švestky nenasbírám najednou, ale budu muset dosypávat postupně, navíc jsou stromy u chaty, na kterou přijedu asi 2 x do týdne. Je postupné dosypávání na závadu? Podaří se mi vytvořit kvalitní kvas? Děkuji za rady. 

Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 208.189 (?), 19.9.2013 5:41

Bezproblémů. Jen je lepší nachystat první sběr tak aby měl co největší objem, ten zakvasit a pak postupně pčidávat kvalitní, zralé - nejlépe přezrálé ovoce bez hnilob a plísní.. Je mnohel lepší nechat kvasit 1x 100l objem v celku, než 2x50lirtů. Běžně švestky přidávám, neb v sudu po čase klesnou, kvasná tekutina vyplní dutiny mezi ovocem a obsah poklesne, Od víka ale nech prostor pro pěnu kvasu aby nádoba pěnou nepřetékala.

Kolega iniciuje kvašení 1/4 l. burčáku nalitým do počáteční rozmačkané dávky švestek, já tomu tradičnš nechávám volný průběh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.219 (?), 19.9.2013 17:13

Pěkně popsaná, takřka profesionální příprava kvasu je na stránkách pálenice.

j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika