Slivovica



host - 1.200 (?)
12.1.2024 5:53

Vás ten chlast taky silně poznamenal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 1.200 (?), 12.1.2024 5:53

Vás ten chlast taky silně poznamenal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.151 (?), 12.1.2024 16:56
Dobrý. Tvrdíte že slivovici z duranzií ktoré boli dopestované na Horňácku sa mandľovou arómou duranziovica z inej lokality nevyrovná? Myslím že v hre bude viac premenných. Od dobrého počasia v danom roku ktoré umožní slivkám dokonale dozrieť, cez spôsob založenia kvasu, priebehu kvasenia, dĺžke lažania kvasu a v neposlednom rade vydarenej destilácii. Toto všetko sú faktory ktoré dokážu formovať charakter destilátu. Ale je možné že pôda v okolí Karpát dáva slivkám niečo naviac. To ja neviem. Ale určite to nie je nemožné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.134 (?), 12.1.2024 21:15

u duranzie tu peckovou příchuť dělá větší podíl pecky vůči dužnině. Chutnal jsem letošního vítěze duranzii Palirna Kuželov z Horňácka, za mě tedy žádná velká sláva, hlavně pecka, švestka až někde vzadu a jen trochu, až moc dřevité, takhle to snad ani nejde vypálit. Duranzií mám 7 stromů, tak dřevěnou chuť jsem nikdy neměl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.162 (?), 13.1.2024 14:02

Ta půda je moc důležitá. Tady na Hodonínsku v suchém písku (i při závlaze) se nám v rodině (já, tata, strýc)  nepodařilo dosáhnout z Durancií kvalit slivovice z Horňácka. A úplně nejhůř chutnala, když byly suché roky. To je ta slivovice taková tvrdá, ostrá. Sucho jim prostě neprospívá. A loni bylo velké sucho. Čím sušší rok, tím je chuť horší. Tož tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.162 (?), 13.1.2024 14:46

A taky souhlasím že délka kvašení je důležitá. Nejlepší co jsme kdy měli byla z rok starého duranciového kvasu. A taky je důležitá pálenica. Jestli je celonerezová nebo celoměděná, jestli je to kolona nebo dvoukotlová. A taky jak moc palič spěchá. Čím rychleji to pálí, tím hůř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.121 (?), 15.1.2024 8:12
Neviem ci moze mat vplyv na mandlovy odor destilatu z durancii aj konkretny klon duranzie ale je to dost pravdepodobne. Dnes ich je uz v obehu viac. A kazdy z nich moze ovplyvnovat vonu palenky inak. Ondro
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika